En

آرشیو آخرین اخبار

۸ كميته ستاد دهه فجر در قدس تشکیل شد

۸ كميته ستاد دهه فجر در قدس تشکیل شد

(227)

قدس- معاون سياسی انتظامی فرماندار قدس از تشكيل هشت كميته برای برگزاری باشكوه دهه فجر در اين شهرستان خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، حسین كاغذلو روز سه شنبه در جلسه ستاد هماهنگی برنامه های دهه فجر قدس كه با حضور اعضای شورای شهر و روسای ادارات شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: فعالیتهای ستاد دهه فجر شهرستان در قالب کمیته های هشت گانه فرهنگی، دانش آموزی دانشجویی، بانوان، ورزشی، كار و كارگری، پشتیبانی، اصناف، ایثار و شهادت، مردمی كمیته امداد و بسیج و سپاه اجرا خواهند شد، طی دهه هر شب در یكی از مساجد شهرستان برنامه هایی مختص جشن انقلاب برگزار می شود.

این مسئول ادامه داد: برنامه های دهه فجر نباید مختص ادارت باشد بلکه باید زمینه لازم را برای مشارکت همه جانبه مردم در گرامیداشت این روز تاریخی فراهم کنیم، در واقع مهم‌ترین اصل و ملاک در جریان برگزاری جشن‌های ویژه بزرگداشت ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی، حضور و مشارکت فعال و موثر مردم به عنوان صاحبان اصلی انقلاب است.

كاغذلو اظهار داشت: باید دستاوردهای انقلاب در قالب نمایشگاه های فرهنگی به نسل جوانی كه انقلاب را درك نكرده اند، نشان داده شود و بهتر است این نمایشگاه ها در فضاهایی مانند پاركها كه برای عموم قابل دسترس هستند، برگزار شوند، گلباران مزار شهدا نیز امر مهمی است كه نباید هرگز فراموش شود زیرا هرچه كه داریم از بركت خون همین شهدا است.

در ادامه این جلسه رئیس شورای شهرستان قدس اعلام کرد: بهمن ۵۷ برگ زرینی در عرصه ایستادگی و مقاومت در برابر زورگویان و طاغوتیان روزگار است که ملت شریف و بزرگ ایران اسلامی با دلاوری، ایثار و جانفشانی آن را خلق کرد، در این یوم الله ملت ایران با خروشی بی نظیر و اتحادی همه جانبه پرچم آزادگی و رادمردی را برافراشت و چشم جهانیان را با اعجازی که به لطف خدای تبارک و تعالی به وجود آمد خیره ساخت.

مسئولان دستاوردهای نظام را به دنیا نشان دهند

احمد خراسانی افزود: انقلاب اسلامی ایران پرتویی از عاشورا و انقلاب عظیم الهی آن است، بی تردید پیام قیام مردم ایران علیه رژیم طاغوتی پیامی جهانی است و بشریت را به آزادی و رهایی از بند دیکتاتوری و لجام گسیختگی حکومت های فاسد و مستبد دعوت می کند که این مسئله استکبار جهانی و ایادی آنها را به هراس انداخته و باعث شده که از آغازین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی مردم ایران، از هیچ گونه کارشکنی و توطئه ای بر علیه رشد و تعالی میهن عزیز اسلامی فروگذاری نکند.

وی ادامه داد: اما برغم همه این توطئه ها قیام اسلامی مردم ایران سی و ششمین سال پیروزی و شكوفایی خود را جشن می گیرد و این در حالیست که پله های ترقی را در همه زمینه های فرهنگی، علمی، اقتصادی، عمرانی و اجتماعی یکی پس از دیگری طی کرده و شادی دوستدارانش را در جهان فراهم آورده و برای دشمنان قسم خورده اش که تاکنون چیزی جز ذلت و زبونی نصیبشان نشده، همچون خاری در چشم و استخوانی در گلو است.

خراسانی عنوان كرد: واضح است که قیاس حکومتهای طاغوتی که مروج رذایل اخلاقی، ابتذال و فساد هستند با حکومت اسلامی که فرهنگ متعالی، اسلام ناب محمدی(ع) و ارزشهای اخلاقی را ترویج می کند در حوزه های ارزشی، قیاسی مع الفارغ و کاری غلط و بیهوده است اما از مسئولین دستگاه های اجرایی انتظار می رود تا در سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران ضمن گفتگو با رسانه ها، از طریق برگزاری نمایشگاه های گوناگون زمینه معرفی و ارائه دستاوردها و اقدامات بزرگ و موثر نظام اسلامی را در عرصه های مختلف سازندگی و آبادانی کشور فراهم آورند.

ترویج ارزشهای انقلاب هدف برنامه های دهه فجر است

در ادامه این جلسه رئیس شورای هماهنگی تبلیغات قدس اظهار داشت: بزرگداشت دهه مبارك فجر امسال با شعار اصلی پیشرفت و عدالت در پرتو اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی برگزار می‌شود.

حجت الاسلام محمد جهانگیری افزود: دهه فجر انقلاب اسلامی یادآور حماسه ها و رشادتهای جوانان در طول تاریخ سرنوشت ساز انقلاب اسلامی است که برای بدست آوردن استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی جان خود را نثار کردند و وظیفه تمامی مردم و مسئولان است تا یاد و خاطره حماسه مردم انقلابی ایران را در اذهان زنده نگاه دارند.

وی ادامه داد: انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان و نوجوان کشور نیز از اهداف اصلی ومحوری برنامه‌های ویژه بزرگداشت ایام پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی است و تلاش شده كه در تمام برنامه هایی كه در این دهه برگزار می شود این اصل در نظر گرفته شود.

چهارشنبه 17 دي 1393
هاشمي : ارتباط دستگاه هاي متولي كنترل بحران با ايجاد مركز پايش تصويري استان

هاشمي : ارتباط دستگاه هاي متولي كنترل بحران با ايجاد مركز پايش تصويري استان

(201)

استاندار تهران گفت :بعد از طوفان اخير در تهران كه متاسفانه باعث بروز حوادثي شد، احساس وجود يك خلا ارتباطي بين دستگاه هاي متولي در استان داشتيم و اين عدم ارتباط، مشكلاتي را در امر اطلاع رساني و امدادرساني بوجود آورد.

دوشنبه 15 دي 1393
قدس در تمام زیرساختها محروم است/ احداث 10 پارک محله ای در برنامه

قدس در تمام زیرساختها محروم است/ احداث 10 پارک محله ای در برنامه

(218)

قدس - فرماندار قدس با تاکید بر محرومیت این شهرستان در تمامی زیرساختها گفت: مهمترین کار در توسعه فضای سبز، ایجاد فرهنگ درختکاری بین مردم است.

دوشنبه 15 دي 1393
ادارات عضو ستاد بحران قدس ارزيابی می‌شوند

ادارات عضو ستاد بحران قدس ارزيابی می‌شوند

(210)

قدس - فرماندار قدس از ارزيابى ادارات عضو ستاد بحران این شهرستان خبر داد و گفت: اولويت مديريت بحران، حفظ جان انسان ها است.

يکشنبه 14 دي 1393
شهید گمنام سلام

شهید گمنام سلام

(227)

در هوای نسبتا سرد زمستانی آرام آرام به محل در نظر گرفته شده برای مزار شهدای گمنام نزدیک می شوم، از دور نجوایی به گوش می رسد... شهید گمنام سلام.

شنبه 13 دي 1393
دانشگاه آزاد اسلامی قدس میزبان دو شهید گمنام می شود

دانشگاه آزاد اسلامی قدس میزبان دو شهید گمنام می شود

(106)

فرماندار قدس از تشییع و خاکسپاری پیکر مطهر دو شهید گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان خبر داد.

شنبه 6 دي 1393
10 دانش آموز شهرقدس موفق به کسب رتبه زیر 200 کنکور ورودی دانشگاهها شدند

10 دانش آموز شهرقدس موفق به کسب رتبه زیر 200 کنکور ورودی دانشگاهها شدند

(96)

فرماندار شهرستان قدس گفت: کسب رتبه زیر 200 توسط 10 نفر در کنکور سراسری دانشگاه ها نشان دهنده ظرفیت و قابلیت های خوب دانش آموزان شهرستان قدس است.
ب

شنبه 6 دي 1393
10 دانش آموز شهرقدس موفق به کسب رتبه زیر 200 کنکور ورودی دانشگاهها شدند

10 دانش آموز شهرقدس موفق به کسب رتبه زیر 200 کنکور ورودی دانشگاهها شدند

(266)


فرماندار شهرستان قدس گفت: کسب رتبه زیر 200 توسط 10 نفر در کنکور سراسری دانشگاه ها نشان دهنده ظرفیت و قابلیت های خوب دانش آموزان شهرستان قدس است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری: «نورمحمد فردی» روز دوشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش گفت: کسب رتبه زیر 200 توسط 10 دانش آموز در رقابتهای ورودی دانشگاهها و رتبه زیر یکهزار توسط 35 دانش آموز شهرستانی بیانگر توانایی دانش آموزان و مدیران آموزشی شهرستان است.
وی گفت: آموزش در هر سطحی برای مردم رایگان است و غیر از دانشگاهها یی که شهریه دریافت می کنند، دریافت مبالغ در مدارس دولتی محل قانونی ندارد و فقط در صورتی مجاز است که به تصویب و تایید شورای اولیا دانش آموزی رسیده و به طور داوطلبانه باشد.
فردی با اشاره به اعتبارات اختصاص یافته به اداره آموزش و پرورش شهرستان در سال جاری گفت: از محل این اعتبارات برای ساخت دو مدرسه از سوی بنیاد برکت به شهرستان تعلق گرفته و قرار است مدرسه ای نیز توسط بخش خصوصی احداث شود.
فرماندار شهرستان قدس با بیان اختصاص 150 میلیارد ریال توسط کمیساریای عالی پناهندگان برای ساخت مدرسه 12 کلاسه برای اتباع خارجی در شهرستان قدس گفت: پیگیری های لازم انجام شود تا در ظرف مدت مقرر یکماهه زمین این مدرسه اختصاص داده شود تا اعتبار آن برگشت داده نشود.
وی تنبیه بدنی را به عنوان امری که از گذشته های دور منسوخ بوده دانست و افزود: این امر نباید صورت بگیرد و در صورت وجود اتفاقات موردی از سوی دانش آموزان یا مربیان موضوع از طریق ارجاع به مشاور حل شود تا شاهد بروز حوادث ناخوشایند نباشیم.
مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان قدس در بخش دیگری از این نشست گفت: 701 نفر از دانش آموزان شهرستان موفق شدند به دانشگاههای کشور راه پیدا کنند که در مجموع 45 نفر موفق به کسب رتبه زیر یکهزار شدند.
«عزیز کاظمی» افزود: با توجه به آغاز امتحانات نوبت اول متوسطه و دبیرستانها که از ششم تا 24 دی برگزار می شود همکاران ما در این اداره آماده برگزاری امتحانات برای یکهزار و هشتاد دانش آموز دختر و پسر شاغل به تحصیل در این مقاطع است.
وی با اعلام اختصاص 50 درصد سهمیه استان در رشته های ورزشی، فرهنگی و تربیتی توسط دانش آموزان و مربیان آموزشگاه های شهرستان، در میان 19 منطقه استان گفت: در صورت امکان بودجه ای برای تجلیل از این دانش آموزان و مربیان اختصاص یابد.
در این جلسه فرماندار موافقت کرد از ادارات خدمات رسان نظیر آب، برق، گاز و تلفن درخواست شود همکاری لازم را با مدارس داشته باشند تا بهای مصرفی این خدمات پرداخت شود.
همچنین شهرداری موافقت کرد به منظور تشویق دانش آموزان و ایجاد انگیزه در آنها محل نصب تصاویر دانش آموزان دارای رتبه زیر 200 و رتبه های فرهنگی ورزشی و دینی را در ده نقطه شهر به آموزش و پرورش اعلام کند و در مورد اختصاص زمین برای احداث مدرسه اتباع خارجی رییس شورای اسلامی و شهرداری قدس موافقت خود را اعلام کردند.
در این جلسه که با حضور اعضای شورای آموزش و پرورش به ریاست فرماندار شهرستان قدس برگزار شد نماینده اولیا و مربیان درخواست کرد در صورت مشاهده تنبیه بدنی با متخلفین برخورد جدی صورت گرفته و نظارت بیشتری بر امر کمکهای مردمی در مدارس انجام شود.

شنبه 6 دي 1393
برگزاری جلسات ملاقات عمومی به ساختار مدیریتی و رفع مشکلات شهرستان کمک می کند

برگزاری جلسات ملاقات عمومی به ساختار مدیریتی و رفع مشکلات شهرستان کمک می کند

(321)به گزارش روابط عمومی فرمانداری قدس، فرماندار شهرستان قدس در جلسه ملاقات عمومی مدیران این شهرستان با مردم منطقه بلوارامامزاده، گفت: برگزاری جلسات ملاقات عمومی به ساختار مدیریتی و رفع مشکلات شهرستان کمک می کند.
به گزارش خبرنگار ما، نورمحمد فردی شامگاه چهارشنبه در جلسه ملاقات عمومی مدیران شهرستان با مردم بلوار امامزاده که در مسجد امام حسن مجتبی( ع) و با حضور روسای ادارات، اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار قدس برگزار شد، گفت: این نشست ها بسیار ارزشمند و در راستای سیاست های کلی دولت تدبیر و امید برگزار می شوند.
وی افزود: این ملاقات ها در راستای احترام به مردم بعنوان سرمایه اصلی انقلاب و برنامه ریزی های انجام شده به صورت ماهانه و چرخشی در محلات مختلف شهرستان برگزار می شوند، هدف از برگزاری ملاقات ها این است که مردم مشکلات خود را به صورت رودر رو با مسئولان در میان گذارند و راه حلی برای برطرف شدن آن ها بیابند، این اتفاق از برکات نظام جمهوری اسلامی و دولت تدبیر و امید است.
فردی تصریح کرد: یکی از مشکلات اساسی شهرستان قدس نبود مکان مناسب برای تخلیه نخاله ها است که متاسفانه در گوشه و کنار شهر و بزرگراه ها وجود نخاله موجب زشت شدن چهره شهر شده است که مسئولان شهرستان با برگزاری جلسات متعدد تلاش کردند تا این مشکل را برطرف کنند و اکنون مقرر شده که دو معدن متروکه شن و ماسه برای تخلیه این نخاله ها در نظر گرفته شود.
وی بیان کرد: البته مسئولیت این معادن با شهرداری خواهد بود و نظارت کافی بر روی این محل خواهد بود تا از شهرهای مجاور برای تخلیه نخاله به آن ها مراجعه نشود و اگر چنین اتفاقی بیفتد با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.
وی بیان کرد: یکی دیگر از خواسته های بر حق شهروندان قدس تکمیل پروژه تقاطع غیر همسطح است که در سالجاری با اختصاص 6 میلیارد تومان توسط شهرداری و دولت، کارگاه عملیاتی آن فعال شد اما اکنون مشکلی بوجود آمده که خط انتقال لوله گاز در مسیر آن قرار دارد و برای انتقال آن هزینه ایی بالغ بر 1 میلیارد و 400 میلیون تومان لازم است که شهرداری قدس با شهرداری تهران تفاهم نامه ایی امضا کرده تا بخش اعظم این مبلغ را تقبل کند و امید است که بزودی ین مشکل نیز رفع شود.
فرماندار قدس گفت: مشکلی دیگر که شهرقدس با آن روبرو است ابلاغ نشدن طرح تفضیلی شهر است، طرح تقریبا آماده شده بود اما مشکلاتی در خصوص کاربری اراضی در آن وجود داشت که مقرر شده در جلسه مشترک مسئولان شهرستان و مشاوران طرح، مشکلات طرح برطرف شود.
وی اضافه کرد: یکی دیگر از خواسته های مردم ساخت بیمارستان است که در این خصوص فعالیت موثری صورت پذیرفته است.شایان ذکر است ساخت بیمارستان 164 تخت خوابه ای که مصوبه هیئت دولت قبلی بوده است متاسفانه تاکنون اجرایی و به مرحله تحقق نرسیده است.
فرماندار قدس با ابراز امیدواری در خصوص احقاق حقه شهروندان در راستای تامین زیرساختهای سلامت جامعه شهرستانی تصریح کرد: 2.5 میلیارد تومان اعتبارجهت اجرای پروژه بیمارستان اختصاص یافته است وبرای توسعه بیمارستان 12 بهمن شهرستان نیز یک قطعه زمین 1000 متری در نظر گرفته شده که توسط سازمان تامین اجتماعی در هفت طبقه ساخته خواهد شد.
نماینده عالی دولت در شهرستان قدس ادامه داد: در خصوص ساخت بیمارستان با مشارکت بخش خصوصی نیز با یک پزشک متخصص ایرانی که در سوئد زندگی می کند، صحبت شده و با مسئولان وزارت بهداشت و شهرستان و فرد سرمایه گذار جلساتی در حال برگزاری است تا بیمارستان 540 تخت خوابی فوق تخصصی در قدس ساخته شود.
وی ادامه داد: همچنین برای آمدن مترو به شهرستان قدس با بخش خصوصی توافقاتی صورت گرفته که در مرحله اولیه به سر می رود و امید است که توافق نهایی صورت گیرد.
در ادامه جلسه امام جماعت مسجد امام حسن مجتبی( ع) با اشاره به موازین و داده های اخلاقی و ارزش های والای انسانی در دین اسلام، گفت: همه مسئولان باید تکریم ارباب رجوع را سرلوحه خود قرار دهند که متاسفانه برخی از ادارات شهرستان در این مورد کوتاهی می کنند امید است این مشکل از ادارات قدس ریشه کن شود.
حجت الاسلام سنجرانی افزود: کمبود خطوط تاکسی، سرعت گیر، فضای سبز و سالن های ورزشی از مهمترین مشکلات مردم این منطقه است که از مسئولان درخواست می شود در راستای مرتفع کردن این کاستی ها تلاش کنند.
بیشترین مشکلات مردم در این منطقه مربوط به حوزه خدمات شهری و شهرداری است که شهردار قدس متعهد شد که در کوتاهترین زمان این مشکلات را برطرف کند و همچنین وعده ساخت پارک و دریاچه مصنوعی را در شهرستان قدس به شهروندان داد.
در ادامه جلسه به صورت پرسش و پاسخ بین شهروندان و مدیران ادارات برگزار شد و مسئولان گزارشی از عملکرد خود را به مردم ارائه دادند، علاوه بر درخواست های عمومی بسیاری از شرکت کنندگان در این جلسه درخواست های خصوصی خود را به فرماندار و روسای ادارات تحویل دادند و تک تک این درخواست ها مورد بررسی قرار گرفت تا در صورت امکان دستور رسیدگی به آنها صادر شود.
جلسه ملاقات عمومی فرماندار و روسای ادارات شهرستان قدس با حضور 160 نفر از اهالی بلوار امامزاده در مسجد امام حسن مجتبی( ع) برگزار شد.

پنجشنبه 27 آذر 1393
 فرماندار شهرستان قدس: تحصیل بدون پژوهش معنی ندارد

فرماندار شهرستان قدس: تحصیل بدون پژوهش معنی ندارد

(193)


روابط عمومی فرمانداری -فرماندار شهرستان قدس گفت: پژوهش یک ضرورت است و تحصیل بدون پژوهش اصلا معنی ندارد.
[فرماندار شهرستان قدس: تحصیل بدون پژوهش معنی ندارد]

«نورمحمد فردی» روز سه شنبه به مناسبت آغاز هفته پژوهش در فرمانداری این شهرستان گفت: نامگذاری آخرین هفته آذرماه به عنوان هفته پژوهش از سال 79 به منظور ارج نهادن به مقام پژوهشگران و دانشمندان ایران اسلامی صورت گرفت و اولین شعار این بود که بدون پژوهش تصمیم گیری نکنید.

فردی اضافه کرد: هر کشور که بخواهد به توسعه یافتگی دست یابد نمی تواند بدون توجه به نیروی انسانی و متخصص در این امر موفق شود.

وی از ثروت و قدرت به عنوان دو عامل موفقیت در دنیای امروز یاد کرد و گفت: سومین و مهمترین عامل دانایی است و هر کشوری که مردمان داناتری داشته باشد موفق تر خواهد بود.

وی همچنین با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس به عنوان واحد دانشگاهی جامع افزود: وجود این دانشگاه و اساتید و دانشجویان با استعداد آن فرصت و ظرفیت خوبی برای توسعه و پیشرفت شهرستان قدس است.

فرماندار شهرستان قدس با اشاره به وجود بیش از هزار و 500 واحد صنعتی فعال در شهرستان گفت: از قابلیتهای دانشگاه و پایان نامه های دانشجویان می توان در جهت بهبود تولیدات و گسترش خدمات این شرکتها استفاده کرد.

فردی گفت: نگاه دولت به دانشگاهها یک نگاه فرهنگی و اجتماعی است و جنبش دانشجویی برای نظام یک فرصت است و نه تهدید که باید از این فرصت در جهت رسیدن به هدف توسعه کشور بهره برد.

چهارشنبه 26 آذر 1393