En
تاریخ : يکشنبه 20 اسفند 1396
کد 2720

فرماندار شهرستان قدس :

شورای نگهبان چشم نظام و فصل الخطاب قانون اساسی است

فرماندار شهرستان قدس با اشاره به شان و جایگاه شورای نگهبان گفت : پاسداری از قانون اساسی و احکام اسلام وظیفه این نهاد است
به گزارش  اداره روابط عمومی  فرمانداری قدس  علی اصغر ناصر بخت در دیدار بعدازظهر امروز خود با رییس و عوامل دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شورای نگهبان شهرستان قدس با بیان این مطلب اظهار داشت :  شورای نگهبان از با اهمیت‌ترین نهادهای جمهوری اسلامی است، زیرا وظیفه عدم مغایرت قوانین مجلس شورای اسلامی با قانون و شرع و تفسیر قانون اساسی و نظارت بر انتخابات مجلس خبرگان رهبری و ریاست جمهوری و مراجعه به آراء عمومی و همه پرسی را بر عهده دارد. بنابراین در یک کلام، پاسداری از قانون اساسی و احکام اسلام وظیفه این نهاد است.
 
وی با اشاره به فرمایشات بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی ره و مقام معظم رهبری  در خصوص نقش و اهمیت این نهاد مقدس در نظام جمهوری اسلامی ایران افزود : نبود یا ضعف چنین نهادی در جمهوری اسلامی اثرات زیانباری خواهد داشت. اگر چنین شورایی نباشد، نه شرعی بودن احکام مورد تأیید است نه عرفی بودن آن. به عبارت دیگر اصل صحت تمام انتخابات زیر سوال خواهد رفت و اگر انتخاباتی نباشد تفکیک قوا وجود نخواهد داشت. بنابراین به دلیل اهمیتی که این شورا دارد باید آن را چشم نظام و فصل الخطاب در قانون اساسی دانست.
 
فرماندار قدس بر ضرورت تعامل و همکاری بیش از پیش با دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شورای نگهبان شهرستان تاکید کرد و گفت : به دلیل وجود افراد کاردان ، متعهد و دلسوز  در بدنه شورای نگهبان  نگاه بنده همواره به این نهاد  نگاهی مثبت بوده است که امیدوارم با تفاهم ، تعامل و همکاری مستمر با یکدیگر در بررسی و رفع موانع و مشکلات موجود در شهرستان بویژه در زمان برگزاری انتخابات گامهای مثبتی برداشته شود.
 
ناصر بخت در ادامه این دیدار به محرومیت شهرستان قدس در برخورداری از سرانه ها و خدمات مختلف در غرب استان تهران اشاره کرد و یادآور شد : عزم و تلاش همه مسئولان شهرستان می بایست معطوف به ارایه خدمت به مردم منطقه و برطرف کردن معظلات و مشکلات باشد و در این فضا پرداختن به مسائل حاشیه ای  جایز نیست.از فرصت های پیش آمده برای ارائه خدمت صادقانه و به دور از منت به مردم استفاده کنیم.
 
وی تصریح کرد : مردم ما هوشیار و آگاه هستند و با حساسیت شرایط موجود و مسائل مختلف را رصد می کنندو ما حق نداریم ناتوانی خود در مدیریت و رتق و فتق امور جاری را به گردن مردم بیندازیم.
 
قدرت الله کریمی رییس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شورای نگهبان شهرستان قدس نیز در ابتدای این مراسم ضمن تبریک انتخاب شایسته علی اصغر ناصر بخت به عنوان فرماندار شهرستان قدس،گزارشی  از فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته شده توسط  این دفتر را ارائه و بر ضرورت همکاری و تعامل بیشتر عوامل نظارتی و اجرایی در راستای  حفظ آمادگی لازم جهت برگزاری باشکوه انتخابات در سال 98 تاکید کرد 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 20 اسفند 1396
  • توسط سهیل آذریان
  • تعداد بازدید 33