En
تاریخ : سه شنبه 17 مهر 1397
کد 3302

اگرچه در طراحی تقاطع ها، بیشتر تردد خودروها در نظر گرفته می شوند، ولی در این تقاطع با طراحی بلوک عابر پیاده و گذرگاه ویژه معلولین و جانبازان سعی شده بستر مناسبی به منظور توجه به مسائل ایمنی و سهولت تردد معلولین جسمی و حرکتی نیز در نظر گرفته شود.

در راستای حقوق شهروندی؛ اصلاح هندسی، تجهیز و ایمن سازی تقاطع بلوار ولیعصر(عج) اجرا شد

شهردار قدس ضمن تأکید بر اهمیت توجه به رعایت مسائل ایمنی در تقاطع های معابر از اصلاح هندسی، تجهیز و ایمن سازی تقاطع بلوار ولیعصر(عج) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس ، مسعود مختاری، شهردار قدس، با تأکید بر ضرورت توجه به رعایت مسائل ایمنی در تقاطع ها، بیان کرد: تقاطع ها از جمله بخش های ضروری در شبکه معابر شهری هستند که با هدف کنترل ترافیک به وجود می آیند؛ به همین منظور باید از نظر رعایت اصول ایمنی، تجهیز و تقویت شوند؛ زیرا تقاطع‌ها از بیشترین درجه ریسك برای تصادفات برخوردارند و به عنوان یکی از پرخطر‌ترین نقاط در شبكه معابر به شمار می روند.

شهردار قدس با اشاره به بهسازی و اصلاح هندسی انجام شده در این تقاطع افزود: عملیات بهسازی و اصلاح هندسی پروژه تقاطع بلوار ولیعصر(عج) با اقداماتی از جمله جمع آوری جداول رفیوژ میانی تقاطع، طراحی و اجرای جزایر میانی در چهار طرف بلوار، زیرسازی آسفالت وسط تقاطع، اصلاح خروجی بلوار ولیعصر و اصلاح ورودی و خروجی خیابان کاج و… انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه در طراحی تقاطع ها، بیشتر تردد خودروها در نظر گرفته می شوند، ولی در این تقاطع با طراحی بلوک عابر پیاده و گذرگاه ویژه معلولین و جانبازان سعی شده بستر مناسبی به منظور توجه به مسائل ایمنی و سهولت تردد معلولین جسمی و حرکتی نیز در نظر گرفته شود.

مختاری ضمن تأکید بر نقش مؤثر علائم ترافیکی در تأمین ایمنی شهروندان، به تمهیداتی که در راستای آماده سازی، تجهیز و ایمن سازی تقاطع در دست اقدام است، اشاره کرد و افزود: اقداماتی از جمله عملیات حفاری و فونداسیون برای نصب پایه چراغهای راهنمایی، خط کشی عابر پیاده، جانمایی و نصب تابلوهای راهنمای مسیر، نصب چشم گربه ای قبل از تقاطع برای انعکاس نور در شب برای دید بهتر مسیر و… به مرحله اجرا رسیده است.

شهردار قدس در پایان با اشاره به نصب چراغ عابر پیاده در این تقاطع گفت: با توجه به اینکه چراغ های راهنمایی به عنوان ابزار اصلی کنترل و مدیریت تقاطع‌ها و نظم‌دهنده به ترافیک محسوب می‌شوند، در همه تقاطع های سطح شهر، چراغ راهنمایی و چشمک زن تعبیه شده است ولی برای اولین بار در شهر قدس اقدام به تجهیز این تقاطع به چراغ عابر پیاده با ایجاد و نصب چهار چراغ عابر پیاده پایه کوتاه خواهیم کرد.

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 17 مهر 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قدس
  • تعداد بازدید 19