En
تاریخ : چهارشنبه 9 آبان 1397
کد 3347

راه پر افتخارسيدالشهدا تاقيام منجي عالم بشريت ادامه دارد

امام جمعه شهرستان قدس :اربعين درس زندكي است /راه بر افتخارسيدالشهدا تاقيام منجي عالم بشريت ادامه دارد
به گزارش روابط عمومي فرمانداري قدس، حجت السلام و المسلمین رضا جوکار، امام جمعه شهرستان قدس، در مراسم پیاده روی اربعین اباعبدالله(ع) در جمع عزادارن آن حضرت(ع) اظهار کرد: پیاده روی مسیر طولانی، اگرچه خستگی همراه دارد اما با خستگی که حضرت زینب(س) و فرزندان اباعبدالله(ع) در این ایام داشته اند، قابل مقایسه نیست. خستگی پیاده روی امروز به یاد مسیرهایی است که اسرای کربلا طی کردند و آنها را از کربلا به کوفه و از کوفه تا شام و از شام تا مسیر کربلا بردند. اما حضرت زینب(س) در مقابل این همه خستگی ها با یک جمله کاخ ظلم و ستم یزید را ویران کرد و فرمود: ” ما رأیت الا جمیلا“.

وی ادامه داد: حضرت زینب(س) در این مدت جز زیبایی چیزی ندید. امروز این صبر و استقامت زینب و این مقاومت ایستادگی زینب در مقابل دشمنان و مشکلات، الگویی برای ما شد که ۴۰ سال پای انقلاب اسلامی و خون شهدا بایستیم.

امام جمعه با اشاره به روز شهادت حسین فهمیده گفت: امروز ۸ آبان روز مصادف با روز شهادت نوجوان ۱۲ ساله بسیجی است. ما در این کشور ۳۶ هزار شهید فهمیده تقدیم کرده ایم. در شهرستان قدس ۲۳ شهید فهمیده تقدیم انقلاب اسلامی شده است. این انقلاب ثمره خون شهداست. دشمن می داند از کجا ضربه خورده است. ضربه وارد شده به دشمن از مجالس سید الشهدا(ع) و حرکت پرافتخار قیام اباعبدالله(ع) و سپس از انقلاب اسلامی که الگو گرفته از مکتب سیدالشهداست، وارد شده است.

حجت الاسلام و المسلیمن جوکار افزود: ما با تمام تلاش هایی که دشمن دارد و شبهه ها و سانسورهای خبری که ایجاد می کند، با حضور ده ها میلیون نفری زائران در پیاده روی اربعین حسینی که حدود بیش از ۶۰ کشور جهان خود را به کربلا می رسانند و با حضور جاماندگان اربعین، نشان می دهیم و می گوییم که این راه پرافتخار سیدالشهدا(ع) تا قیام منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود(عج) ادامه دارد.

وی گفت: کسانی که در اربعین حسین به زائران امام حسین(ع) از هر نوع خدمتی دریغ نمی کنند، هر یک از خدمت های آنان درسی برای ماست. ما باید از اربعین درس مقاومت، ایثار، تواضع، خوش رفتاری، مهربانی با یکدیگر، پشتیبان هم بودن و ایستادن در مقابل دشمن را بگیریم. اربعین باید ادامه پیدا کند و برای ما زندگی ساز باشد. ارزش اربعین به این است که وارد زندگی ما شود و برای ادامه زندگی ما جریان پیدا کند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار افزود: صحنه هایی که از زائران اربعین حسینی می بینیم نشان می دهد در کشوری که فقیر، محروم، بدون زیرساخت، جنگ زده است و تمام هستی و دارایی اش تخریب شده است، اما همان مختصر دارایی خود را به زائران اباعبدالله(ع) می دهند. این ها همه درس است و این حرکت مردمی موجب شده که دین ما حفظ شود.

وی ادامه داد: دین ما توسط مردم حفظ شده است نه دولت ها. اگر قرار بود دین توسط دولت ها حفظ شود، افرادی مانند منصور دوانیقی، هارون ملعون و متوکل عباسی خبیث، قبر سیدالشهدا(ع) را ویران و تخریب کردند، دین را هم از بین می بردند. اما زینب کبری(س) به امام زین العابدین(ع) خطاب کرد: ای باقی مانده جدم و پدرم، غصه نخور، گروهی می آیند و بر قبر سیدالشهدا(ع) علمی نصب می کنند که این علم هیچ گاه کهنه نمی شود و هر چه روزگار بگذرد، تلألو و درخشندگی نام حسین(ع) و این علم اباعبدالله(ع) بیشتر می شود. پیشوایان کفر و نفاق تلاش می کنند که این علم را پایین بکشند و این نام را به زمین بزنند اما خدای متعال خواسته است که امام حسین(ع) همیشه زنده بماند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار تصریح کرد: رهروان راه اباعبدالله(ع) مانند خمینی کبیر(رضوان الله تعالی علیه) هستند و ما این راه را ادامه خواهیم داد
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 9 آبان 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قدس
  • تعداد بازدید 29