En
تاریخ : شنبه 12 آبان 1397
کد 3348

پیام تبریک و گرامیداشت فرماندار شهرستان قدس به مناسبت یوم الله 13 آبان

علی اصغر ناصربخت طی پیامی 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی را به مردم شهرستان قدس تبریک گفت
 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس، علی اصغر ناصربخت فرماندارشهرستان قدس طی پیامی 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی را به مردم قدس تبریک گفت.

متن این پیام بدین شرح است:
                                                                           بسم الله الرحمن الرحیم

در حافظه تاریخی ملت قهرمان‌ ایران، سیزده آبان یادآور 3 اتفاق مهم است: تبعید امام(ره) به ترکیه در 13 آبان 1343، قتل عام دانش آموزان در 13 آبان 1357و تسخیر لانۀ جاسوسی در 13 آبان 1358توسط دانشجویان پیرو خط امام(ره)، سه رویدادی که نقش موثری در تحرک انقلاب اسلامی داشتند. البته محتوی و هویت هر سه اتفاق دربر دارنده ارزش‌ها و آموزه‌های اسلامی، آزادگی و مبارزه‌ای ضداستکباری بود و ابعاد وسیع داخلی و بین‌المللی 13 آبان 1358 سبب نامگذاری آن به " انقلاب دوم " از سوی امام راحل(ره) شد. انقلاب دومی که ریشه های انقلاب را گسترده تر کرد و زمینه را برای رسوایی رژیم منحوس پهلوی فراهم نمود.

مجموعه رویدادهای این روز تاریخی پیام ها و درس های فراوانی برای نسل حاضر و نسل های آینده دارد که عصاره آن ضرورت هوشیاری در برابر توطئه ها و هجمه های دشمنان بخصوص لزوم هوشمندی نسل جوان و خودباوری و اتکا به نفس آنان در مقابله با دسایس و فتنه ها و دفاع از مرزهای جغرافیایی ، عقیدتی و فرهنگی و همچنین تلاش در جهت نیل به پیشرفت و اقتدار افزونتر می باشد. 

13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است، این روز، روز میعاد دانش آموزان ایران اسلامی با شهیدان دانش آموز از آغاز نهضت امام خمینی(ه) تا شهیدان دفاع مقدس و نیز همه دانش اموزانی است که در سراسر جهان در راه مبارزه برای آرمانخواهی جان در راه عدالت نثار می کنند تا ریشه ظلم بر چیده شود. میعادی که بند بند آن جهد و جهاد و اجتهاد در عرصه های عزت و آزادگی است.

اینجانب ضمن گرامیداشت 13 آبان،روزملی مبارزه با استکبار جهانی،از عموم مردم شهید پرور و همیشه در صحنه شهرستان قدس تقاضا میکنم همچنان که در تمامی صحنه های انقلاب حضوری آگاهانه را به نمایش گذشتند اینبار نیز با شرکت گسترده و فعال در راهپیمای 13آبان این روز خدایی ، فریاد خود را برای رسوا کردن آمریکا وهم دستان او سردهند تا بار دیگر با آرمان های شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و امام شهدا تجدید میثاق کرده باشیم.

آیین راهپیمایی یوم الله 13 آبان (روز ملی مبارزه با استکبار جهانی) در شهرستان قدس روز یکشنبه 13 آبان ساعت 10 صبح از مقابل کانون فرهنگی سپاه(ابتدا 8 متری شورا) به سمت میدان مصلی برگزار میگردد
  • نوشته شده
  • در شنبه 12 آبان 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قدس
  • تعداد بازدید 31