En
تاریخ : يکشنبه 21 بهمن 1397
کد 3785

امام جمعه شهرستان قدس: راهپیمایی ۲۲ بهمن تجلی مردم سالاری دینی است

حجت الاسلام و المسلمین جوکار گفت: انقلاب اسلامی با رهبری امام مردم را به سوی نور هدایت کرد ما هم در راه انقلاب اسلامی صابر هستیم و در مقابل همه دشمنی ها ایستاده ایم و در مقابل دشمن کوتاه نمی آییم.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس، حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار گفت: یکی از روز شمارهای انقلاب اسلامی، پیوستن همافران نیروی ارتش جمهوری اسلامی به بیعت با امام عظیم الشان و با امام امت و آرمان های امام و ملت و آزادی خواهی پیمان بستند و الان در طول ۴۰ سال ارتش ما پای عهدشان هستند و روز ۱۹ بهمن روز نیروی هوایی ارتش نام گرفته است.
وی ادامه داد: ۲۰ بهمن سالروز آغاز عملیات بزرگ والفجر ۸ در فاو عراق در سال ۶۴ با رمز یا زهرا(س) عملیات بود که ۷۵ روز طول کشید. آن هم زیر شدیدترین و طولانی ترین بمباران شیمیایی عراق که ۸۵۰۰ جانباز شیمیایی مربوط به این عملیات داریم و ۸۰۰ کیلومتر از خاک عراق را فتح کردند که یکی از موفق ترین عملیات دفاع مقدس بود. امروز در اقتصاد مقاومتی ما نیازمند عملیات های والفجر ۸ هستیم. دیپلماسی های بین المللی هم نیازمند این عملیات‌ها هستند.
‌امام جمعه افزود: زمانی که آمریکا از برجام خارج شد، رهبری فرمودند همانطور که به آمریکا خوش بین نیستم، به اروپا هم خوش بین نیستم و به وعده های آنها اعتماد نمی کنیم . قرار بر پیشنهاد بستن حمایتی مالی با ایران اعلام کنند که ۹ ماه طول کشیده است. این ها وقت تلف کردن است. این ببانیه ۱۲ شرط دارد که آمریکا هم همان ها را می خواست و ما را مداخله گر در کشورها خواندند و بعد از آن با باج خواهی FATF و توان موشکی ما را در منطقه  میخواهند محدود کنند. این کانال مالی اروپایی ها، یک عقده سیاسی مثل برجام است که محقق نخواهد شد.
وی بیان داشت: آنچه که در این سال ها ثابت شده است، آمریکا و اروپا دو لبه یک قیچی هستند و هدفشان نابودی جمهوری اسلامی است. آنچه مهم است در پاسخ به این اوضاع و احوال یک چنین بیانیه گستاخانه برای ملت ما ودولتمردان ما جواب محکم باید به آنها بدهد. سپاه پاسداران به نیابت از ملت جواب خوبی با رونمایی از موشک هوشمندی که در زیرزمین ساخته شده بود داد که برای آنها با وجود تحریم هایی که اعمال کرده بودند حیرت آور بود و این یکی از کارخانه های تولید موشک رو نمایی شده است و ما ده ها و صدها کارخانه موشکی داریم و اقتدار خود را به رخ آنها میکشانیم.
امام جمعه بیان کرد: امروز دشمنان در مقابل جمهوری اسلامی ایران به استیصال رسیده اند. در زمان پیش از انقلاب، کشورهای اروپایی و امریکایی به راحتی اجازه ملاقات و مذاکره نمی دادند. اما امروز رهبر عزیز، مسئولین آمریکایی را به چالش می‌کشاند و در پاسخ، آن ها با استفاده از خبرنگار فراری شده ملاقات می کنند و برای نجات دست به دامن جلبرگ‌ها شده اند. وزیر امور خارجه آمریکا گفت که مردم ایران بر مردم ونزوئلا و کره جنوبی تاثیر گذار هستند.
وی ادامه داد: آن رمانی که شما قلدر دنیا بودید، گذشت. امروز مردم دنیا قلدر را تحمل نمی کنند. نه تنها مردم ایران که ۴۰ سال پیش قلدر را بیرون کردن، ما نیز موفق شدیم استکبار ستیزی را به گوش جهان برسانیم و ملت های دنیا قلدرها را تحمل نمی کنند.
امام جمعه افزود: یکی از ایام الله ها، روز ۲۱ بهمن، روز شکسته شدن حکومت نظامی به فرمان حضرت امام، توسط مرد م است. در روز شمار انقلاب، روز ۲۲ بهمن، روز کسب اقتدار و عظمت و انقلاب شکوهمند توسط موسی زمان از دست فرعونیان زمان است.
حجت الاسلام و المسلمین جوکار افزود: انقلاب اسلامی با رهبری امام مردم را به سوی نور هدایت کرد ما هم در راه انقلاب اسلامی صابر هستیم و در مقابل همه دشمنی ها ایستاده ایم و در مقابل دشمن کوتاه نمی آییم ‌و به شکرانه ۲۲ بهمن همه می‌آییم تا نشان دهیم که قدردان این انقلاب هستیم و اقتدار و صلابت و تجدید پیمان با آرمانهای امام خواهیم داشت.
وی با اشاره به برپایی ۴۰ میزخدمت، اذعان کرد: امروز شما مردم جلوه های زیبا را در کشور می‌بینید. وجود میز خدمت و حضور مسئولان شهرستان در سایه دین و نماز جمعه، برای حل مشکلات مردم است و حق مردم است که به مسئولان دسترسی داشته باشند. به علت مشغله زیاد کاری مسئولین، مردم به راحتی با آنها ارتباط نمی توانند داشته باشند.
خطیب نماز جمعه شهرستان قدس گفت: امسال انقلاب ما با فاطمیه همراه شده و به برکت این ایام انقلاب ما با نام این بانوی عزیز بیمه شده است و امروزه کشورهای اسلامی هم در کنار ما این ایام پیروزی را جشن می گیرند و این نشان دهنده فراگیر بودن انقلاب اسلامی ماست.
امام جمعه یاد آورد شد: عفو گسترده جرایم و مجازات ها توسط رهبری، شیرینی ۴۰ سالگی انقلاب را تقسیم کرد و هه ما قدردان او هستیم .
وی گفت: ۲۵ بهمن سال ۶۷ سالروز صدور حکم تاریخی مبنی بر حکم ارتداد سلمان رشدی توسط امام است. علما و مسئولبن از حکم امام پیروی و حمایت کردند. امروز نیز همه باید گوش به فرمان رهبری باشیم. حرکت ضد دینی در هر نوعی محکوم است و گاهی در جمهوری اسلامی حرکت های ضد دینی شکل می‌گیرد که محکوم است.
حجت الاسلام والمسلمین جوکار تصریح کرد: برگزاری جشنواره فیلم فجر انقلاب اسلامی به کام دشمنان بود. مثلاً محلی برای نمایش دادن مدل های غربی و فرهنگ غربی با بودجه بیت المال فیلم اجرا می‌کنند و در جشنواره تلویزیونی با شکل های مختلف حاضرمی شوند.اینها که در زمان انتخابات برای مردم اظهار نظر می‌کنند، چون پشتیبان مالی دارند و مسئولبن صدا و سیماباید برای جشن های انقلاب اسلامی تدابیری انگیزند و اگر قرار است این جشنواره ترویج فرهنگ غرب باشد، باید در آن را تخته کنند.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 21 بهمن 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قدس
  • تعداد بازدید 11