En
تاریخ : يکشنبه 19 اسفند 1397
کد 3945

مردم خواهان مبارزه با تبعیض و فساد در جامعه هستند

قدس امام جمعه شهرقدس گفت: مردم خواهان مبارزه با تبعیض و فساد در جامعه هستند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس، حجت الاسلام رضا جوکار در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان قدس ضمن دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی و دوری از گناه اظهار داشت: ماه رجب آغاز فصل عبودیت و بندگی است. پیامبر اکرم (ص) در روایتی فرمودند: ماه رجب، ماه استغفار امت من است، در ماه رجب فراوان استغفار کنید و ذکر استغفار در این ماه بسیار توصیه شده است.

وی گفت: اگر تفکر نادرستی در جامعه تبدیل به فرهنگ شد همه باید در مبارزه با فرهنگ نادرست به صحنه آیند تا آن فرهنگ نادرست از میان برداشته شود.

خطیب نماز جمعه شهرستان قدس ضمن یادآوری هفته فرهنگی قدس و نامگذاری آن با نام شهید حمید قربانی افزود: در شهرستان قدس با هدف گذاری و برنامه ریزی شورای فرهنگی، هفته فرهنگی به یاد شهید هنرمند برای اولین بار برپا شد.

جوکار گفت: امام هادی (ع) از ۸ سالگی دوران امامتشان آغاز شد و سخت‌ترین دوران را داشتند اما با عزت و اقتدار قدرت شیعه را افزایش داد و با کفر و ظلم در زمان خود مبارزه کرد و زمینه را برای قبول هرچه بهتر امام عصر (عج) آماده کرد و سیره مبارزاتی ایشان نیز در وضعیت تحریم و مبارزه بود ولی با اقتدار در مقابل استکبار و ظلم ایستادند. سبک زندگی بدون تشریفات ایشان نیز الگویی برای مسئولان باشد و مسئولان از ساده زیستی ایشان الگو بگیرند.

وی در ارتباط با کانون‌های مساجد گفت: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد به عنوان هسته‌های مقاومت در مقابل دشمنان در مساجد تشکیل شوند و لازم است کانون‌های موجود تقویت شده تا بتوانند ارتباط خوبی با نسل جوان برقرار کنند.

جوکار با اشاره به سخن رهبری درباره راهیان نور بیان کرد: تعبیر مقام معظم رهبری از راهیان نور، فنآوری به کارگیریثروت دفاع مقدس برای مقابله با جنگ فرهنگی است.

خطیب نماز جمعه قدس در ارتباط با انتصاب رئیس قوه قضائیه گفت: حکم هوشمندانه رهبری بسیار جامع بوده و انتظاری که از دستگاه قضائی می‌رود در این حکم آمده است در این بیانیه ۸مورد بیان شده است که می‌توان به حرکت زمان محور بودن، مردمی بودن و انقلابی و ضد فساد بود، سلامت سنجی قضات، برقراری عدالت اجتماعی، برابری همگان در برابر قانون، بالابردن اعتماد به جوانان، بالابردن عزت نفس فضات و همکاری سه سویه قوای مقننه، مجریه و قضایه که درنهایت همدلی کارهای کشور را به پیش ببرند، خواسته رهبری، خواسته و مطالبه ملت است تا تبعیض و فساد در جامعه رفع شود.

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 19 اسفند 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قدس
  • تعداد بازدید 9