En
تاریخ : چهارشنبه 25 ارديبهشت 1398
کد 4329

ثبت بیش از ۶۰ طرح در مرکز رشد فناوری‌های نوین دانشگاه آزاد شهرقدس   

هفته جاری بیش از ۶۰ طرح و ایده دانشجویان و متقاضیان در مرکز رشد فناوری‌های نوین دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای غرب استان تهران (شهرقدس، ملارد و صفادشت) ثبت شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس به نقل از آنا، چندی پیش خبر راه‌اندازی مرکز فناوری نوین در صنایع کوچک و متوسط با موضوع ساخت از سوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای غرب استان تهران (شهرقدس، ملارد و صفادشت) اعلام شد.
این مرکز هفته جاری فعالیت خود را آغاز کرد و با راه‌اندازی سایت مرکزی بیش از ۶۰ طرح و ایده از سوی دانشجویان و متقاضیان را ثبت کرد و به‌منظور حمایت از ایده‌های فناورانه، نخستین جلسه آن اوایل هفته با حضور اعضای شورای راهبردی مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای غرب استان تهران برگزار شد.
در این جلسه چهار طرح با عنوان‌های مختلف مورد تأیید قرار گرفت و مقرر شد مرکز رشد دانشگاه حمایت‌های لازم در ساخت و تولید، ثبت اختراع و تجاری‌سازی ایده و ایجاد حلقه ارتباطی با صنعت را به وجود آورد.
ویژگی‌های ایده پوشش حاوی مواد تغییر فازدهنده برای بسته‌بندی و نگهداری محصولات کشاورزی
یکی از ایده‌های مصوب در این جلسه، پوشش حاوی مواد تغییر فازدهنده برای بسته‌بندی و نگهداری محصولات کشاورزی بود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس در گفتگو با خبرنگار آنا درباره ویژگی‌های این ایده اظهار کرد: با توجه به جاری‌شدن سیل در سال جاری و لزوم بسته‌بندی و نگهداری مواد و محصولات کشاورزی برای مقابله با بحران و جلوگیری از کمبودها، این ایده در دست بررسی، تحقیق و اقدام است.
مهدی فتح‌الله گفت: در این طرح با توجه به ضایعات نگهداری محصولات کشاورزی، لازم است از پوششی منعطف برای کاهش تأثیر دمای محیط و نوسانات آن و حفظ رطوبت محصول استفاده شود.
وی بیان کرد: پوشش پلی‌اتیلنی تولیدشده حاوی مواد تغییر فازدهنده است که مانع از نوسانات شدید دمای محصول می‌شود؛ بنابراین محصولات قابل استفاده در سیلوهای روباز مثل چغندرقند و بسته‌بندی محصولات کشاورزی با استفاده از این ایده امکان‌پذیر است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای غرب استان تهران افزود: براساس پژوهش‌های انجام‌شده دانشجویان، استفاده از این پوشش در سیلوهای چغندرقند، ضایعات قندی و وزنی را ۵ درصد کاهش داد.
فتح‌الله گفت: نگهداری سایر محصولات کشاورزی در این بسته‌‌بندی‌ها (کیسه‌ها) به‌طور معنی‌داری ماندگاری آن را افزایش می‌دهد.
راه‌اندازی مرکز رشد فناوری‌های نوین در صنایع کوچک و متوسط و حمایت از ساخت و تولید در مجموعه شبکه دانشگاه آزاد اسلامی غرب استان تهران یکی از ۲۰ اقدام کلیدی در مجموعه دانشگاهی شهرقدس است.
مرکز رشد فناوری‌های نوین در صنایع کوچک و متوسط  دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای غرب استان تهران (شهرقدس، ملارد و صفادشت) با ساختاری متشکل از کادر مجرب و اعضای هیئت علمی متخصص، آماده است تا از شرکت‌ها و هسته‌های فناور خصوصی مستقلِ نوپا و واحدهای تحقیق و توسعه (R & D) وابسته به صنایع و یا دستگاه‌های اجرایی و واحدهایی که حاصل فعالیت آنها در خدمت توسعه و فناوری قرار گیرد، پذیرش کند.
پذیرش واحدهایی که مجری تحقیقات کاربردی یا توسعه‌ای بوده و از پشتیبانی‌های مالی و خدماتی مراکز تحقیقاتی و اجرایی بهره‌مند هستند از دیگر اولویت‌های این مرکز است.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 25 ارديبهشت 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قدس
  • تعداد بازدید 7