En
تاریخ : چهارشنبه 19 تير 1398
کد 4728

فرماندار قدس خبر داد؛ خروج املاک شهر قدس ازوقف با صدور سند

با مجوز سازمان اوقاف کشور،املاک وقفي شهر قدس، داراي سند تک برگ مي شوند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس ، دکتر لیلا واثقی با اشاره به اينکه 80 درصد املاک اين شهرستان موقوفه است گفت: با پيگيري هاي انجام شده ، اين طرح به تنفيذ و تاييد نماينده ولي فقيه و رئيس سازمان اوقاف کشور رسيده است .
ليلا واثقي با بيان اينکه بيش از 2هزار هکتار از اراضي شهر قدس موقوفي است که هزار هکتار آن متعلق به شهروندان است افزود: شهروندان با دريافت سند تک برگ خود علاوه بر مالکيت کامل، ميتوانند براي استفاده از تسهيلات بافت فرسوده نيز اقدام کنند.
در ادامه رئيس اداره اوقاف شهرستان قدس نيز با اشاره به اينکه از سال 80 روند صدور سند در اين شهرستان با قيمت کارشناسي آغاز شده بود گفت: به دليل اشکالاتي مانند مکاتبات طولاني بين ادارات و قيمت بالاي کارشناسي اين طرح چندان با استقبال مواجه نشد.
حجت الاسلا شريفي با تاکيد بر اينکه اين طرح تنها يک سال مهلت دارد گفت: در اين طرحبا پرداخت ارقام هر متر مربع مسکوني 10 هزار تومان صنعتي 200 هزار تومان و تجاري يک ميليون تومان، ملک از وقفيت خارج و اشخاص مالک سند شش دانگ و تک برگ ملک خود خواهند شد.
رئيس اداره اوقاف شهرستان قدس با بيان اينکه به دليل نبود سند، بارها شاهد زمين خواري و کلاهبرداري بوده ايم افزود: با صدور سند امکان هرگونه کلاهبرداري به حداقل مي رسد.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 19 تير 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قدس
  • تعداد بازدید 45