En
تاریخ : پنجشنبه 20 تير 1398
کد 4730

مشکل ۲۰۰۰ هکتار از اراضی وقفی قدس حل شد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قدس، با اشاره صدور اسناد مالکیتی شش‌دانگ املاک موقوفه شهرستان قدس با قیمت نازل گفت: تبدیل به احسن املاک مسکونی با قیمت هر متر ۱۰ هزار تومان، صنعتی هر متر ۲۰۰ هزار تومان و تجاری هر متر ۱ میلیون تومان انجام می‌شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید یاسین شریفی، با اشاره به مشکل موقوفه بودن و عدم وجود اسناد مالکیتی اراضی شهر قدس اظهار داشت: ۸۰ درصد زمین‌های شهر قدس موقوفه هستند و  یکی از بزرگ‌ترین مشکلات شهر قدس عدم وجود اسناد مالکیتی و شش‌دانگ است و روزنه‌ای برای کلاه‌برداری و فعالیت زمین‌خواران شده است و سند صلح قطعی سند غیرقابل استناد در محاکم و قابل تعرض است.
وی افزود: چندین سال است که سند شش‌دانگ عرصه و اعیان توسط اوقاف صادر می‌شود و با این سند ملک از وقفیات خارج می‌شود که طی چند سال گذشته از آن استقبال صورت نگرفت.
رئیس اداره اوقاف شهرستان قدس با اشاره به راهکارهای اتخاذشده بیان داشت: طی جلسات صورت گرفته با اداره کل اوقاف مطرح شد که وضع معیشتی مردم شهر قدس به نحوی نیست که بتوانند حقوق موقوفه را پرداخت و سند مالکیت دریافت کنند لذا با موافقت رئیس سازمان اوقاف املاک مسکونی با قیمت بالغ بر هر متر ۱۰ هزار تومان تبدیل به احسن را انجام داده و سند مالکیت بگیرند.
شریفی گفت: این کار سودی برای اداره اوقاف نخواهد شد و صرفاً برای حل مشکل شهروندان و کوتاه کردن دست زمین‌خواران و سودجویان انجام شد و باوجود سند مالکیتی، ارزش ملک بالاتر خواهد رفت.
وی با اشاره به زمان شهروندان برای انجام این اقدام، خاطرنشان کرد: شهروندان برای اخذ سند مالکیتی یک سال زمان‌دارند و املاک با کاربری صنعتی با متری ۲۰۰ هزار تومان و املاک تجاری با متری ۱ میلیون تومان تبدیل به احسن می‌شوند
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 20 تير 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قدس
  • تعداد بازدید 12