En
تاریخ : شنبه 26 مرداد 1398
کد 5092

واثقی؛ ترویج فرهنگ ازدواج آسان، نیازمند یک گفتمان اجتماعی است

سومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با محوریت ازدواج آسان با حضورلیلا واثقی سرپرست فرمانداری شهرستان قدس، محسن حسینی دبیر و رئیس اداره ورزش و جوانان و همچنین اعضای ستاد ساماندهی روز شنبه ۲۶ مرداد ماه سال جاری در سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد.
 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس؛ در این نشست لیلاواثقی رئیس ستاد ساماندهی امور جوانان با اشاره به شرایط اقتصادی جامعه خواستار همکاری بیش از پیش دستگاه‌های اجرایی در تسهیل نمودن مسیر برای جوانان و همکاری آنان در این زمینه شد.
وی بر ترویج فرهنگ ازدواج آسان و به موقع آگاهانه آسان و پایدارتأکید کرد و گفت: همکاری منسجم مسئولین دستگاه‌ها و خیرین در راستای فرهنگ سازی الگوی ازدواج اسلامی تاثیرات مثبتی در باورها و ارزش‌های اجتماعی دارد و این موضوع نیازمند یک گفتمان اجتماعی است.
این مسوول بیان کرد:  اگرازدواج آگاهانه، آسان وبر پایه تعقل و به موقع باشد، کمتر شاهد بروز طلاق های آنی وآسیب های اجتماعی خواهیم بود.
واثقی با اشاره به بالا رفتن سن ازدواج در جامعه امروز گفت: مسائل متعددی متاسفانه شاهد هستیم که آمار سن ازدواج بین جوانان از 35 سال نیز گذشته است.
وی با اشاره به آمار ارائه شده طلاق در جامعه گفت: بالا رفتن طلاق در جامعه امروز به خاطر نبود ازدواج آگاهانه، مشکلات فرهنگی، اقتصادی و... است.
این مسوول ترس جوان ها از ازدواج و قبول مسئولیت درتشکیل زندگی مشترک را یک آسیب جدی برشمرد و افزود: این موضوع امروزیکی از مشکلات جامعه است که باید با ارتقاء بصیرت فردی و عمومی و پای کار بودن رسانه ها و نخبگان و چهره های فرهیخته جامعه در امرفرهنگ سازی و مهیا کردن بستر ازدواج آسان و به موقع، جوانان را به امر ازدواج ترغیب کرد.
سرپرست فرمانداری شهرستان قدس در پایان بامهم ارزیابی کردن نقش خانواده هادرجهت مهیا کردن شرایط ازدواج آسان تصریح کرد: نباید این موضوع را هم نادیده گرفت که شرایط اقتصادی نیزدر حال حاضرمناسب تشکیل یک زندگی مشترک نیست اما باید خانواده ها به دورازتجملات آن چنانی و چشم و هم چشمی های رایج به دنبال ازدواج به موقع، فرزندان خود باشند چراکه افزایش سن ازدواج باعث مشکلات متعددی برای نسل جوان و نیز خانواده های آن ها می شود.
 
 
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 26 مرداد 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قدس
  • تعداد بازدید 23