En
تاریخ : يکشنبه 27 مرداد 1398
کد 5100

ارتقا سرانه فضای سبز شهرقدس به ۹.۵ متر

شهردار قدس از ارتقا سرانه فضای سبز شهرقدس به ۹.۵ متر مربع خبر داد و گفت: این سرانه پیش از این ۶ متر مربع بوده است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس، مسعود مختاری در مراسم تجلیل از خبرنگاران شهر قدس که با حضور اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از فعالان رسانه ها در محل سالن اجتماعات شهرداری برگزار شده بود، ضمن گرامیدارشت روز خبرنگار به بخشی از اقدامات عمرانی در حوزهای مختلف فرهنگی، وزشی، فضای سبز شهری و... اشاره کرد و اظهار داشت: توسعه و ارتقاء سطح کیفی وکمی سرانه های عمومی به شکل متوازن برای شهر قدس در دستور کار مدیریت شهری قرار داشت که شهرداری فعالیت خود را پیرو مصوبه برنامه ۵ ساله  توسط اعضای محترم شورای اسلامی شهر پیش می برد و تاکنون پروژه های ارزشمندی در سطح شهر افتتاح شده و در حال اجرا می باشد.
وی افزود: ارتقاء سطح کیفی و کمی حوزه فضای سبز در برنامه های شهرداری قرار داشت که با اجرای طرح های مختلف در زمینه اجرای بوستان ها، پارکها و کاشت درخت و ... اقدامات خوبی شکل گرفت و موفق شدیم سرانه فضای سبزشهری را از ۶ متر مربع به ۹.۵ متر مربع ارتفاء دهیم که امیدواریم با این حجم از کار درحوزه فضای سبز بخشی از خواسته های به حق شهروندان را مرتفع نموده باشیم.
مختاری ارتقاء و توسعه شاخصه های فرهنگی را بخش دیگری از برنامه های مدیریت شهری قدس برشمرد و گفت: شهرداری قدس برای توسعه سرانه های فرهنگی نیز شهرداری طرح های خوبی را در دستور کار خود قرار داده که احداث و اجرای ۴ فرهنگسرا طی سال گذشته و امسال نمونه و بیانگر توجه شورا و شهرداری به این حوزه بوده است.
شهردار قدس از افزایش سرانه های ورزشی خبر داد و اضافه کرد: توسعه سرانه های ورزشی نیز در کنار سایر حوزه ها یکی از موضوعات مهم و نیاز شهروندان خوب شهر قدس بود که دراین زمینه نیز تاکنون احداث و اجرای اماکن ورزشی در نقاط مختلف شهر در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته است.
 
وی ادامه داد: اجرایی شدن دو سالن استخر دوقلو که همزمان بانوان و آقایان می توانند از آنها استفاده کنند، نیز یکی از اقدامات مدیریت شهری بوده و همچنین اجرای یک هتل ورزشی  در شهر نیز در توسعه سرانه های ورزشی نقش به سزایی خواهد داشت و امیدواریم با این حجم از طرح ها سرانه های ورزشی شهر را به حد استاندارد نزدیک کنیم.
مختاری به اقدامات انجام شده در حوزه عبور و مرور و همچنین مسائل ترافیکی شهر هم اشاره کرد و یاد آور شد: متاسفانه شهرداری با حجم قابل توجهی از فرسودگی پیاده رو ها، آسفالت و معابر روبرو بود که برای بهبود وضعیت عبور و مرور شهری و همچنین مسائل ترافیکی شهر قدس مطالعات گسترده ای انجام شده که دراین زمینه حجم گسترده ای از آسفالت و پیاده رو سازی در دستور کار قرار گرفت و همچنین حجم قابل ملاحضه ای کف سازی و جدول گذاری در سطح شهر انجام شد.
وی به اعتبار اختصاص یافته در حوزه عبور مرور شهری اشاره کرد وافزود: برای اجرای زیر سازی، آسفالت و پیاده رو سازی و کف سازی ۲۰ میلیارد اعتبار در نظر گرفته شده بود که با توجه به حجم زیاد کار از شورای اسلامی ۱۵میلیارد متمم بودجه درخواستی را مصوب کرد و امید است بتوانیم با یک برنامه ریزی دقیق کار را پیش برده و بخش عمده ای از آسفالت و ترمیم معابر سطح شهر را اجرا کنیم.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 27 مرداد 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قدس
  • تعداد بازدید 8