En
تاریخ : دوشنبه 11 شهريور 1398
کد 5183

استقرار مرکز اورژانس در قدس ضروری است

امام جمعه شهرقدس گفت: نبود پایگاه اورژانس در شهرستان قدس منجر به جان باختن تعدادی از شهروندان شده که از مسئولان شهرستانی و استانی خواستار رسیدگی به این نیاز مبرم هستیم.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس؛ حجت‌الاسلام و المسلمین جوکار، امام جمعه شهرقدس با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: هدف قیام امام حسین علیه‌السلام اصلاح امور امت رسول خدا با امر به معروف و نهی از منکر بود.
وی گفت: پایبندی به امر به معروف و نهی از منکر موجب ایجاد خیر و برکت در زندگی می شود. امر به معروف و نهی از منکر دو شاخصه حکومت اسلامی و دو شاخصه دیگر برپایی نماز و پرداخت زکات است. پرداخت زکات موجب فقر زدایی در جامعه می شود. نماز نماد خوبی ها و زیبایی ترین الگوی پرستش است. امر به معروف راه بهشت را به مردم نشان داده می دهد و نهی از منکرات در اسلام تابلوهای نافرمانی الهی را نشان می دهد و این را می بندد. در نظام سازی اسلامی همه باید مشارکت و کمک داشته باشند. مسئولین در اولویت امر به معروف و نهی از منکر هستند. حضرت علی علیه‌السلام در توصیه‌های فردی به تقوای الهی سفارش می‌کنند اما در اصلاح و توصیه اجتماعی به امر به معروف و نهی از منکر تاکید دارند.
امام جمعه شهر قدس افزود: جهاد و مبارزه در مقابل امر به معروف مانند قطره ای در برابر دریاست چرا که با امر به معروف واجبات رعایت شده و با نهی از منکر گناه از جامعه دور می‌شود. در صورت ترک امر به معروف و نهی از منکر عده‌ای حاکم و مدیران فاسد بر ما مسلط می‌شوند. اگر مسئولی اشتباه می‌کند با رعایت اخلاق و احترام و با روش‌های قرآنی باید اشتباهات را تذکر داد تا او نجات یابد و راه مستقیم را پیدا کند. امر به معروف و نهی از منکر نظارت همگانی، دلسوزی و خیرخواهی همگانی است و موجب استجابت دعا و ایجاد برکت در جامعه می‌شود.

 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 11 شهريور 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قدس
  • تعداد بازدید 9