En
تاریخ : يکشنبه 17 شهريور 1398
کد 5229

فرماندار قدس: ۱۷ شهریور نقطه عطفی درتاریخ انقلاب اسلامی است

سرپرست فرمانداری شهرستان قدس گفت: امروز ۱۷ شهریور ماه برگ زرینی از تاریخ  انقلاب اسلامی است، روزی که رژیم طاغوت از اوج گیری حکومت اسلامی به شدت نگران و هراسان بود، چرا که مردم در تمام صحنه ها حضور و وارد میدان شده اند و در جریان مبارزه با طاغوت و طاغوتیان، هیچ ترس و واهمه ای نداشتند و رژیم پهلوی می خواست با اجرای حکومت نظامی و کشتار جمعی، از اوج گیری مبارزه مردم جلوگیری کند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس، لیلا واثقی اظهار داشت: در همه ادوار تاریخ بشریت، مبارزه صاحبان حق با اصحاب باطل دارای کش و قوس های بیشماری بوده است. پرواضح است که  هر قیامی مقدمه و زمینه ظهور و بروز انقلابی است.
وی افزود: ظهور انقلاب اسلامی ایران نیز سرچشمه آن از حوادث و قیام های ناتمام بوده است که نه تنها مانع توقف انقلاب نبوده بلکه حرکت رو به جلو انقلاب را سرعت بخشیده و نهضت انقلاب را با راهبری حضرت امام خمینی (ره) به منصه ظهور رسانید.
 واثقی بیان کرد: ملت ایران نیز که در پی ستم های شاهنشاهی و رژیم طاغوت به تنگ آمده بودند و در معرض خیانت ها و ستمگری های زیادی از سوی دشمنان این مرز و بوم قرار داشتند ودر دوره های مختلف دست به قیام هایی زدند که زمینه ساز قیام واقعی شد که از مهمترین این حوادث، قیام17 شهریور و قتل عام مردم بی گناه در میدان ژاله (شهدا) یکی از نقاط عطف تاریخ انقلاب اسلامی ایران محسوب می شود.
این مسوول خاطرنشان کرد: کشتار آن روز، تجلی واقعی رژیمی بود که قصد داشت با فریبکاری از خود چهره ای صلح طلب، آزادی خواه و مخالف با مفاسد بسازد. اما بی شک واقعه خونین 17 شهریور نقطه پایانی بود بر حیات رژیم ستمکار پهلوی که بیش از چند ماهی پس از آن حادثه دوام نیاورد و اسباب رشد سیاسی مردم و روحانیت و برملاشدن چهره منافقانه شاه شد و در بطن خود زمینه های سقوط رژیم شاه را گسترش داد.
واثقی در اینباره یادآور شد: مردم با اصل رضایت خداوند با تشخیص خود، راه خدا، اسلام و قرآن را در راس هدفشان قرار دادند و با اتکاء به خدا و رهبری خردمندانه امام خمینی(ره) مسیر انقلاب را ادامه دادند و برای به دست آوردن رضایت حق تعالی، آماده فدا کردن جان و مال و فرزندخود شدند که در نتیجه آن ایثار، شاهد پیروزی و به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن ۵۷ بودند.
سرپرست فرمانداری شهرستان قدس در پایان تاکید کرد: حال ما مسئولین باید از مردم درس گرفته و اصل خدمتگذاری به مردم در راه اسلام را و تحقق اهداف نظام اسلامی را سرلوحه وظایف خود قرار داده که این انقلاب و نظام به راحتی به دست نیامده و برای حفظ و پاسداشت آن باید، تمام توان و قدرت خود را به کار بگیریم.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 17 شهريور 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قدس
  • تعداد بازدید 17