En
تاریخ : دوشنبه 18 شهريور 1398
کد 5234

فرماندار قدس: واقعه عاشورا، دانشگاه عشق و آزادگی است

سرپرست فرمانداری قدس ضمن تسلیت و تعزیت به مناسبت فرا رسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی و شهادت امام حسین (ع) و ۷۲ تن از باران با وفایش گفت: واقعه تاریخی عاشورا دانشگاه  عشق و آزادگی است که هدایت‌گر آن امام حسین (ع) و  مشق آن دلدادگی، محبت‌ به اهل‌بیت، آزادگی و مبارزه با ظالمان است. لیلا واثقی اظهار داشت: محرم پس از اسلام به دلیل نخستین ماه حرام، محرم نامگذاری شدکه از مهم‌ترین حوادث و رویدادهای این ماه، شهادت امام حسین (ع) در واقعه خونین و بزرگ قیام
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس؛  لیلا واثقی اظهار داشت: محرم  پس از اسلام به دلیل نخستین ماه حرام، محرم نامگذاری شدکه از مهم‌ترین حوادث و رویدادهای این ماه، شهادت امام حسین (ع) در واقعه خونین و بزرگ قیام تاسوعا و عاشورا و اسارت خاندان امام حسین (ع) در کوفه و شام است.
وی افزود: قیام سید الشهداء از بزرگترین رخدادهایی بود که در تاریخ بشریت واقع شد و تمام جهان هستی را با ارزش‌های متعالی آن آشنا کرد.
واثقی با اشاره به اینکه در مکتب امام حسین(ع) و واقعه عاشورا، درس‌هایی در ابعاد سیاسی، اجتماعی و فرهنگی موج می زند؛ خاطرنشان کرد: آزادگی، شجاعت، ایثار و ایستادگی در برابر ظلم تنها بخشی از درس‌های بزرگ قیام امام حسین (ع) است و این واقعه،انگیزه‌های مبارزه برای حفظ کرامت انسانی، رضایت و تسلیم در برابر خداوند متعال،امر به معروف و نهی از منکر، نفی سلطه ستم را در انسان‌ها تقویت کرد.
وی افزود: پیام نهضت عاشورا نسخه نجات‌بخش جهان امروز است که  می‌تواند الگویی برای ملت‌های ستمدیده برای رهایی از ظلم و ستم باشد.
سرپرست فرمانداری قدس بیان کرد: مهمترین درسی که از قیام عاشورا باید گرفت، مرگ باعزت و شرف بهتر از زندگی ذلت‌بار است.
وی همچنین گفت:  قیام عاشورا یک جریان ماندگاری است که بعد ازگذشت قرن ها، هر ساله  تازه‌تر می‌شود و این جریان‌سازی توانسته تبدیل به الگوی مبارزه ملت‌های مظلوم جهان شود.
وی با تاکید بر اینکه ما دوستداران اهل بیت و محبین امام حسین (ع) باید از بدعت‌ها و تحریف های پیام عاشورا دوری کنیم، گفت: ترویج فرهنگ عزاداری های سنتی وظیفه تک تک ما است و هیات‌های عزاداری با تاسی از رفتارهای امام حسین (ع) باید از خرافه در عزاداری‌ها اجتناب کرده و فرهنگ عاشورا را به درستی برای عزاداران بیان کنیم که این وظیفه مهم نیزبر عهده روحانیون، مبلغین دینی و مداحان اهل بیت(ع) است.
این مقام عالی دولت در پایان خاطرنشان کرد: آگاهی کامل از تاریخ کربلا و جریان سازی برای اشاعه پیام های واقعی عاشورا و قیام سید الشهداء(ع) باعث می‌شود تا نهضت کربلا به شکل شفاف مطرح و از انحراف در امان بماند؛ پس ضرورت دارد تا فلسفه قیام کربلا درست تبیین شود
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 18 شهريور 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قدس
  • تعداد بازدید 24