En
تاریخ : چهارشنبه 17 مهر 1398
کد 5323

اولین جلسه اجرایی نمودن طرح "صما" (صنعت،مهارت،اشتغال) شهرستان قدس برگزار شد

واثقی:طرح "صما" با استفاده از ظرفیت های بخش غیر دولتی در توسعه آموزش های مهارتی و نیز برای استفاده از ظرفیت های آموزشی موجود در محیط های کارگاهی و در راستای توسعه و تنوع الگوهای آموزشی تدوین گردیده است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس: اولین جلسه اجرایی نمودن طرح "صما" (صنعت،مهارت، اشتغال) و تشکیل کمیته های تخصصی به ریاست دکتر واثقی فرماندار شهرستان قدس با حضور روسای ادارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، صنعت و معدن و تجارت ،اتحادیه اصناف ،دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس،آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی ،میراث فرهنگی و فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
بنابراین گزارش؛فرماندار شهرستان قدس در این جلسه اظهار داشت:جلسه طرح صما با هدف تشکیل کمیته راهبری در راستای اجرایی نمودن بند 2 سیاستهای کلی اشتغال ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) و بند 5 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی تشکیل شده است.

دکتر واثقی در ادامه افزود: رویکرد این طرح ایجاد بسترهای لازم برای اشتغال مولد و پایدار و همچنین استمرار و تثبیت اشتغال با استفاده ازفرصت های موجود و مورد نیاز جامعه بویژه در مشاغل خرد و خانگی می باشد.
وی تصریح کرد:طرح "صما" با استفاده از ظرفیت های بخش غیر دولتی در توسعه آموزش های مهارتی و نیز برای استفاده از ظرفیت های آموزشی موجود در محیط های کارگاهی و در راستای توسعه و تنوع الگوهای آموزشی تدوین گردیده است.
اهداف کمیته :
1-آشنایی با محیط کسب و کار ،کسب تجربه ، آماده سازی و ایجاد خودباوری در مهارت آموزی برای ورود به عرصه اشتغال و کارآفرینی
2-حفظ و پایداری مشاغل سنتی و بومی خصوصا در صنایع دستی
3-کمک به بنگاه های فعال بمنظور شناسایی و جذب نیروی کار مستعد و توانمند
4-کاهش هزینه های جذب و به کار گیری نیروهای فاقد مهارت
5-استفاده از ظرفیت توان آموزشی علمی بنگاه های اقتصادی
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 17 مهر 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قدس
  • تعداد بازدید 30