En
تاریخ : شنبه 11 آبان 1398
کد 5423

به ریاست محمدزاده پودینه در سالن جلسات فرمانداری قدس تشکیل شد؛

سومین نشست ستاد ساماندهی ،پیشگیری و مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز

تداخل مدیریتی شهرداری منطقه 18 تهران با شهرداری شهرقدس یکی از علل ساخت و سازهای غیرمجاز
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس،معاونت برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری قدس در این نشست ضمن تاکید بر هماهنگی بین دستگاه ها در خصوص ساخت و سازهای غیرمجاز بویژه در حریم نهرها و رودخانه ها و همچنین اراضی کشاورزی سطح شهرستان گفت:با توجه به اینکه تمام دستگاه ها در این خصوص اقدامات مطلوبی انجام داده اند ولیکن می طلبد تا دستگاه ها برای اقدامات پیشگیرانه این معضل در شرایط بحران هماهنگ تر از قبل عمل کنند.
خدابخش محمدزاده پودینه اظهار داشت:کنترل ساخت و ساز در حریم و بستر رودخانه باید بشدت بررسی شود و مواردی هم که ساخت و ساز غیر مجاز انجام شده با دستور دادستان و ضابطین قضایی تخریب و آزاد سازی حریم نهرها و رودخانه ها صورت پذیرد.
سرپرست معاونت برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری قدس با بیان این مطلب که حفظ اراضی یکپارچه و کشاورزی در سطح شهرستان قدس نسبت به شهرستان های همجوار رضایت بخش تر است عنوان کرد: حفظ اراضی کشاورزی و باغات برای ما حائز اهمیت است.
 وی در ادامه با اشاره به بارش های اخیر و آبگرفتگی معابر سطح شهر تاکید کرد:مشکلات بوجود آمده در زرین دشت بدلیل ساخت و سازهای غیراصولی که درحریم نهرها و یا مسیر آب ایجاد شده موجب بروز مشکلات برای مردم و مسئولین نموده که باید این امر در حوزه بخش و شهرداری بررسی و حل شود.
محمدزاده پودینه در خصوص تداخل مدیریتی شهرداری منطقه 18 تهران با شهرداری شهرقدس اظهار داشت : با توجه به تاکیدات و پیگیری فرماندار مقرر شد، جلسه ای با حضور دکتر تقی زاده معاونت برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران برگزار و مشکل حریم شهرستان پیگیری و حل شود و پس از مشخص شدن حریم ،دیگر شهرها هم به آن باید احترام بگذارند.
وی در خصوص عدم استحکام بنای برخی ساختمان ها در سطح شهرستان قدس گفت:با توجه به اینکه ساخت و سازهای غیرمجاز در مناطق کم برخوردار شهر از استحکام بنا برخوردار نیستند و این مشکل در بازآفرینی شهری بررسی و رفع خواهد شد در حالیکه در مناطق دیگر شهر که از محبوبیت بافتی برخوردار است بدلیل رعایت اصول نظام مهندسی سازنده ها بناهایی با کیفیت می سازند.
معاونت برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری قدس تصریح کرد:هر چند ما رصدهای لازم را در خصوص ساخت و سازهای غیرمجاز انجام می دهیم ولی می طلبد دستگاه های مرتبط در این خصوص در حوزه کاری خود شدت و نگرانی موضوع و قدرت پاسخگویی را در بحث حفظ حریم نهرها ، رودخانه ها و اراضی کشاورزی داشته باشند.  • نوشته شده
  • در شنبه 11 آبان 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قدس
  • تعداد بازدید 28