En
تاریخ : دوشنبه 13 آبان 1398
کد 5426

نشست مشترک بررسی مسائل ،تعیین تکلیف واحدهای مجتمع خدمات خودرویی شهرقدس برگزارشد

طی نشست مشترک بررسی مسائل،تعیین تکلیف واحدهای مجتمع خدمات خودرویی شهرقدس به ریاست محمدزاده پودینه سرپرست معاونت برنامه ریزی و امورهماهنگی عمرانی فرمانداری قدس و با حضور کاویانی دادستان شهرستان قدس و چناقچی رئیس شورای اسلامی شهرقدس ورؤسای اتاق اصناف ،اتحادیه و پیمانکارخدمات خودروئی وادارات خدمات رسان به منظوررفع موانع راه اندازی و انتقال صنوف مزاحم به واحدهای مجتمع صنوف خدمات خودرویی و تعیین تکلیف در سالن جلسات فرمانداری برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس، در این نشست خدابخش محمدزاده پودینه سرپرست معاونت برنامه ریزی و هماهنگی امورعمرانی فرمانداری قدس ضمن اشاره به اجرائی نشدن این طرح تا به امروز گفت:مجتمع خدمات خودروئی توسط شهرداری و شورا در سالهای گذشته ایجاد شده و بسترهای لازم جهت انتقال محیاست ولی متاسفانه با احمال کاری اتحادیه و اتاق اصناف هنوز این طرح عملیاتی نشده است.
وی در ادامه افزود:صنوف خدمات خودروئی که در برخی نقاط شهر مستقر هستند یکی از صنوف مزاحم محسوب می شوند که مشکلات عدیده ای از جمله ترافیک،سدمعبر،آلودگی زیست محیطی و مخاطرات بصری برای مردم ایجاد کرده است.
محمدزاده پودینه اظهار داشت:امیدواریم در این جلسه با حضور دادستان محترم ، طرح فوق نیز بمانند مشکل تعاونی مسکن شهرک فرزان و راه آهن که با درایت دادستان محترم حل شد یکبار برای همیشه اجرائی گردد.
سرپرست معاونت برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی خاطر نشان کرد:اتحادیه و اتاق اصناف با همکاری شهرداری و تمام دستگاه های ناظر و خدمات رسان و حاکمیتی موظفند از تمام ظرفیت شهرستان در راستای جابجائی و خروج صنوف از شهر اقدام شود تا شاهد کم شدن مشکل ناشی از حضور این صنوف باشیم.
کاویانی دادستان شهرستان قدس نیز در این نشست ضمن اشاره به تعهد صنوف در خصوص انتقال از سطح شهر عنوان کرد:واحدهای صنفی مجاز باید در فاز بندی به واحدهای مجتمع صنوف خودروئی منتقل شوند و هیچگونه اهمال کاری پذیرفته نیست.
وی در خصوص واحدهای غیرمجاز نیز تاکید کرد:واحدهای غیرمجاز طبق قانون باید پلمپ گردند و هیچگونه مماشاتی در این خصوص صورت نمی گیرد .

 مقام عالی قضائی شهرستان با اشاره به اینکه شهر دارای قانون زیستی و محیطی است تصریح کرد:واحدهای صنفی خودروئی مجاز که در سطح شهرستان ایجاد ناهنجاریهای بصری و آلودگی زیست محیطی و ترافیکی دارند باید از قانون پیروی کنند و طبق تعهد در مکان معین مستقر شوند و هر واحد صنفی که از قانون تمکین نکند برابر مقررات واحد صنفی آن پلمپ خواهد شد.
قابل ذکر است در این نشست مصوب شد در مرحله اول اتحادیه درمجتمع صنوف خودروئی مستقر شود و دوم لیست واحدهای مشخص شده برای انتقال به شهرداری ارائه شود.

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 13 آبان 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قدس
  • تعداد بازدید 26