En
تاریخ : سه شنبه 14 آبان 1398
کد 5432

با حضور دکترلیلا واثقی به مناسبت گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل برگزارشد:

همایش پدافند سایبری

لیلا واثقی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص رعایت امورمرتبط با پدافند غیرعامل برای مقابله با توطئه های دشمن ابراز داشت:امروز با اقدامات بسیجی و انقلابی و بهره گیری از رویکردهای جهادی می توان جامعه را مصون از هر تهدیدی داشت.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس:همایش پدافند سایبری به صورت کارگاه آموزشی با حضوردکتر لیلا واثقی فرماندارشهرستان قدس ،اینانلو معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی فرمانداری و دیگر مسئولین شهرستان درسالن اجتماعات آتش نشانی شهرقدس برگزارشد.
بنابراین گزارش؛فرماندار شهرستان قدس ضمن خیرمقدم به حضار در جلسه با اشاره به شعار سال 98  "پدافند غیرعامل، مقاومت و بازدارندگی با رونق تولید" که از هشتم تا 14 آبان ماه است، گفت:پدافند غیرعامل یک اصل مهم و اقدامات غیرمسلحانه برای کاهش آسیب پذیری و همچنین ارتقای پایداری ملی و تسهیل درامرمدیریت بحران در برابر تهدیدات دشمن است.
لیلا واثقی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص رعایت امورمرتبط با پدافند غیرعامل برای مقابله با توطئه های دشمن ابراز داشت:امروز با اقدامات بسیجی و انقلابی و بهره گیری از رویکردهای جهادی می توان جامعه را مصون از هر تهدیدی داشت.
مقام عالی دولت درشهرستان در خصوص بهره گیری از ظرفیت جوانان به عنوان رهنمود در پدافند غیرعامل تاکید داشت: قطعا حضور جوانان در این عرصه با ارائه پژوهش ها و مقالات علمی و تحقیقات میدانی آمیخته با خلاقیت فکرجوان ایرانی و انقلابی می تواند راهنمای راه باشد.
وی در ادامه افزود:پدافند غیرعامل مصون سازی کشور از هر نوع حمله احتمالی است .
لیلا واثقی با اشاره به آمایش سرزمینی در بحث پدافند غیرعامل عنوان کرد:اگر یادمان باشد قبل ازجنگ کارخانجات مهم تولید برق مورد هدف دشمن قرار گرفت ودرآن زمان قسمت اعظمی از برق کشور قطع شد ، چنین اتفاقاتی باعث شد که امروز پدافند غیرعامل  به عنوان یک عامل بازدارنده درمواقع تهدید دشمن و یا بحران عمل و از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کند.
فرماندار شهرستان قدس ضمن تاکید برآموزش مهارت های لازم و آگاهی مسئولان شهرستان از پدافند غیرعامل ابراز داشت:امروز پدافند غیرعامل در تمام عرصه های مختلف جغرافیایی ، سیاسی، اقتصادی ، زیست محیطی می تواند مثمرثمر باشد و می طلبد در تمام امور با دیدگاه و نگرش پدافند غیرعامل عمل کنیم.
قابل ذکر است در همایش پدافند سایبری که بصورت کارگاه آموزشی برگزار شد دکتراباذر خرمی عضو هیات علمی مطالعات راهبردی و آینده پژوهی سایبرالکترونیک و مدرس دانشگاه جامع امام حسین(ع) در خصوص عنوان همایش مطالبی را آموزش داد و در پایان ازعملکرد مثبت ادارات و کارمندان که در موضوع پدافند غیرعامل عملکرد موثر داشتند با اهداء لوح تقدیر شد و گواهینامه حضور در همایش پدافند غیرعامل به حاضرین تعلق یافت. 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 14 آبان 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قدس
  • تعداد بازدید 60