En
تاریخ : پنجشنبه 16 آبان 1398
کد 5435

رئیس اورژانس شهرستان قدس:

بهره گیری از تمام ظرفیتهای شهر برای ارایه خدمات پزشکی بهتر به مردم

با توجه به برنامه ششم توسعه و کمک و پیگیریهای مجدانه فرماندارشهرستان قدس و هماهنگی مدیران شهری تعداد پایگاههای اورژانس به ۱۰ پایگاه افزایش خواهد یافت و تا پایان امسال نیز اورژانس هوایی شهرستان با رفع موانع به بهره برداری خواهد رسید که با اضافه شدن این پایگاه ها می توانیم خدمات شایسته تری به مردم عزیز شهرستان قدس ارائه دهیم.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس: اکبر فلاح رئیس اورژانس شهرستان قدس در مصاحبه با خبرنگار این واحد گفت : با توجه به برنامه ششم توسعه و کمک و پیگیریهای مجدانه فرماندارشهرستان قدس و هماهنگی مدیران شهری تعداد پایگاههای اورژانس به ۱۰ پایگاه افزایش خواهد یافت و تا پایان امسال نیز اورژانس هوایی شهرستان با رفع موانع به بهره برداری خواهد رسید که با اضافه شدن این پایگاه ها می توانیم خدمات شایسته تری به مردم عزیز شهرستان قدس ارائه دهیم.
فلاح ابراز داشت: شهرستان قدس از ۵ پایگاه اورژانس و۴ دستگاه موتور آمبولانس با تجهیزات کامل پزشکی برخورداراست و آمبولانس های این پایگاهها بصورت ۲۴ ساعته و موتورآمبولانس ها بصورت ۱۲ساعته به مردم شریف شهرستان قدس خدمات پزشکی ارائه می دهند و تمامی آمبولانس ها و موتور آمبولانس ها مجهز به تجهیزات پیشرفته پزشکی از قبیل دستگاه شوک خودکار و دستگاه نوار قلب قابل حمل هستند که نسبت به شهرستانهای همجوار مجهزتر است.
فلاح در ادامه افزود:تماس ها با اورژانس تهران بدلیل تک کدی بودن به کندی صورت می گرفت وهمین موضوع باعث حوادث منجر به فوت می شد که با به پیگیری فرماندار قدس و قول مساعد معاون بهداشت و درمان در سفر اخیر به این شهرستان در خصوص تغییر تلفن اورژانس شهرقدس از تک کدی به دو کدی این مشکل نیز مرتفع خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه نیمه اول سال 98 با توجه به تراکم جمعیت بیش از۱۹۰۰ماموریت توسط تیم های عملیاتی اورژانس در سطح شهرستان قدس انجام شده گفت: عمده ماموریتها را تصادفات و بیماریهای قلبی در برمی گیرند و متاسفانه انتقال اکثر این موارد به علت  نبود بیمارستان مجهز در سطح شهرستان به بیمارستان های شهرتهران صورت می پذیرد.
در سال جاری تمرکز ما روی کاهش زمان رسیدن بربالین بیمار و افزایش خدمات فوریتهای پزشکی است و تلاش می کنیم تا تمام ظرفیتهای شهری را برای ارایه بهتر خدمات پزشکی به مردم شهرستان بکار بگیریم.
رئیس اورژانس شهرستان قدس با اشاره به بحرانی بودن برخی حوادث از راه اندازی اتوبوس آمبولانس مجهز در سطح شهرخبر داد و افزود: با راه اندازی این آمبولانس از حوادث با مصدومین بالا بعنوان یک مرکزدرمانی سیار ومجهز می توانیم بهره ببریم.
وی یکی از بزرگترین دغدغه های فرماندار شهرستان قدس را در حال حاضر راه اندازی پایگاه اورژانس در محدوده دهستان هفت جوی ، خواند و ابراز داشت: امیدواریم با مساعدت مسئولین اورژانس کل کشور و همکاری مسئولین شهرستان قدس در آینده نزدیک هفت جوی نیز از خدمات فوریتهای پزشکی به صورت متمرکز برخوردار خواهد شد و این پایگاه ها در محدوده روستاهای زرنان بالا و پائین و دانش هم اجرائی خواهد شد.
وی درپایان ضمن تقدیر وتشکر از فرماندارمحترم شهرستان قدس و معاونین وی و شهردار و اعضای شورای اسلامی شهرقدس و دیگر مسئولین شهرگفت:تقاضا دارم همه ادارات خدمات رسان نیزهمکاریهای لازم را جهت تسریع خدمات فوریتهای پزشکی با همکاران اورژانس داشته باشند.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 16 آبان 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قدس
  • تعداد بازدید 19