En
تاریخ : جمعه 8 آذر 1398
کد 5477

دکتر عیسی کلانتری:

تولید بنزین بدون آلایندگی با استاندارد یورو 5 در شهرستان قدس یک اقدام ارزشمند است

این واحد پالایشگاهی کوچک مقیاس با اعتبار 2 میلیون دلار قادر است روزانه 350 بشکه بنزین بدون آلایندگی تولید کند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس،معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست در مراسم بهره برداری از خط تولید بنزین بدون آلایندگی و مکمل در شهرقدس ضمن تبریک این موفقیت به سرمایه گذار طرح، گفت: این واحد پالایشگاهی کوچک مقیاس با اعتبار 2 میلیون دلار قادر است روزانه 350 بشکه بنزین بدون آلایندگی تولید کند.
عیسی کلانتری با تاکید بر اینکه بخش عمده آلودگی هوا در فصل سرد سال به خاطر سوخت های فسیلی است عنوان کرد: خط تولید بنزین بدون آلاینده با استاندارد یورو 5 در شهرقدس یک اقدام ارزشمند است .
رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست در ادامه افزود: از آنجائیکه مواد اولیه این طرح نفت است که با قیمتی معادل هر کیلو 3200 تومان خریداری و بنزین تولیدی آن با مبلغی حدود 8000 تومان صادر می شود ارزآوری مطلوبی برای کشور دارد.
وی در ادامه افزود: نرخ تمام شده بنزین این طرح بین المللی است و با توجه به کمترین آلایندگی با بسته های حمایتی دولت و اختصاص یارانه به این واحدها می توان این نوع بنزین را در کشورعرضه کرد .
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه بوجود آوردن فرصت های شغلی برای جوانان یکی از دغدغه های اصلی مسئولان کشور است اظهار داشت: این واحد تولیدی در مقیاس کوچک در مقایسه با پالایشگاه های بزرگ تر توانسته ایجاد اشتغال 40 برابری داشته باشد.
 
  • نوشته شده
  • در جمعه 8 آذر 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قدس
  • تعداد بازدید 68