En
تاریخ : دوشنبه 18 آذر 1398
کد 5489

شهردار شهرقدس:

خسارت ۳۰۰ میلیارد ریالی آشوبگران به شهرداری شهرقدس/ جانفشانی پرسنل آتش نشانی قابل تقدیر است

شهردار قدس با اشاره به اغتشاشات و آشوبگری اخیر از خسارت ۳۰۰ میلیارد ریالی به اموال شهرداری خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی و شهرداری شهرقدس؛ مسعود مختاری شهردار شهرقدس اظهار داشت: در جریان اتفاقات و آشوب‌های اواخر آبان ماه شهرقدس یکی از نقاط درگیر بود که عده‌ای از اغتشاشگران و عناصر وابسته به بیگانگان با سوءاستفاده از مطالبات به حق مردم مسیر اعتراضات مسالمت آمیز را به آشوب و خسارت به اموال عمومی و شخصی منحرف کردند.

وی افزود: آشوبگران در روز شنبه ۲۵ آبان با حمله به اموال عمومی و شخصی و ادارات خسارت‌هایی را در سطح شهرقدس رقم زدند و با برآوردهای صورت گرفته حدود ۳۰۰ میلیارد ریال به اموال شهرداری شهرقدس اعم از ساختمان‌ها، تجهیزات، ماشین آلات و مبلمان شهری خسارت وارد آمده است.

شهردار شهرقدس بیان داشت: در جریان این آشوب‌ها به ساختمان‌های شهرداری مرکزی، شهرداری منطقه ۱، ساختمان اداری تجاری قدس و اداره امور مالیاتی، مرکز دیالیز، ناحیه ۱ معاونت خدمات شهری، پایگاه آتش‌نشانی، دفتر خانه ملت، ساختمان بانک شهر متعلق به شهرداری خسارت وارد شد.

مختاری اضافه کرد: علاوه بر موارد فوق تجهیزات آتش‌نشانی، مبلمان شهری، پل مکانیزه عابر پیاده، علائم ترافیکی، تلویزیون‌های شهری، ایستگاه‌های اتوبوس و تاکسی و دیگر موارد از گزند حمله و خسارت به دور نماندند و حتی ۱۰ خودرو شخصی متعلق به کارکنان شهرداری قدس را در محوطه شهرداری غارت و به آتش کشیدند.

وی ادامه داد: با شروع جریانات و ناآرامی‌های اخیر، پرسنل شهرداری قدس در ساعات اولیه هر روز تمامی معابر و خیابان‌ها را نظافت کرده و آثار خرابی‌ها را جمع‌آوری کردند تا شهر برای روز کاری بعد آماده باشد.

شهردار شهرقدس خاطرنشان کرد: از خود گذشتگی و جانفشانی پرسنل شهرداری به ویژه سازمان آتش نشانی قابل تقدیر بوده و این عزیزان با شجاعت جلوی بسیاری از خسارت‌های بیشتر به اموال مردمی و دولتی را گرفتند.

مختاری عنوان کرد: پس از وقفه چند روزه در جریان امورات بلافاصله اقدامات مربوط به پاکسازی و تعمیر آثار خسارت‌های وارده بر شهر آغاز شد و خلل جدی به پروژه‌های در دست اقدام نیز وارد نشد.

وی تصریح کرد: افکار عمومی باید بدانند که صف مردم شهرقدس از آشوبگران و مخلان نظم و امنیت عمومی جدا است و علی رغم خسارت‌های مادی و معنوی آشوبگران به شهرقدس مردم و مسوولان شهرستان قدس با همت و وحدت خود قطعا در راستای بازسازی و جبران خسارت‌ها گام خواهند برداشت.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 18 آذر 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قدس
  • تعداد بازدید 47