En
تاریخ : پنجشنبه 24 بهمن 1398
کد 5735

دانش آموزان شهرستان قدس به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند

دانش آموزان شهرستان قدس به مناطق عملیاتی جنوب کشور (راهیان نور) اعزام شدند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس، صادق محمدی رئیس آموزش و پرورش شهرستان قدس در حاشیه مراسم اعزام دانش آموزی راهیان نور در محل حسینیه شهدای گمنام شهرستان واقع در بوستان حضرت ولیعصر(عج) خاطر نشان کرد: هدف از این برنامه آشنایی دانش آموزان با تاریخ دفاع مقدس، تجدید میثاق با شهدای جنگ تحمیلی و ترویج روحیه مقاومت و ایستادگی می باشد.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان قدس بیان داشت: 268 نفر در قالب 6 اتوبوس شامل 217 دانش آموز پسر از مقطع تحصیلی متوسطه به همراه عوامل اجرایی، مربی، راوی و روحانی به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند.

محمدی درباره بازدیدهایی که دانش آموزان در مناطق عملیاتی جنوب دارند اظهارداشت: این کاروان در ابتدا وارد اندیمشک شده و مراسم افتتاحیه در این شهر برگزارمی شود و درادامه از یادمان های فتح المبین، هویزه، والفجر 8 (اروند کنار)، دهلاویه، معراج الشهدای اهواز و شلمچه بازدید خواهد شد.

وی با اشاره به سخنرانی راویان در طول مسیر و در یادمان های دفاع مقدس عنوان کرد:راویان در یادمان ها از دلاوری های شهدا و شهدای نام آشنای عملیات ها و سختی های آن برهه زمانی گفته و دانش آموزان را با فضای جبهه و دفاع مقدس آشنا می کنند.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان قدس با اشاره شبیه سازی عملیات های دفاع مقدس در مناطق عملیاتی ادامه داد: در کردستان و مناطق جنوب  در قالب نمایش رزمی، دانش آموزان با حال و هوای دفاع مقدس به صورت ملموس تر آشنا می شوند.

محمدی با اشاره به اهداء بسته های فرهنگی در مراسم اعزام دانش آموزان به مناطق جنوب افزود: این بسته ها شامل اقلام متنوع فرهنگی از جمله کتاب های مربوط به دفاع مقدس، مهر، تسبیح و دیگر اقلام فرهنگی است که به دانش آموزان اهداء می شود.

وی در ادامه از برگزاری مسابقه دل نوشته ها در پایان اعزام ها خبر داد و گفت: در این مسابقه دانش آموزان در قالب دل نوشته و عکس به رقابت می پردازند و از نفرات برتر تقدیر به عمل می آید.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان قدس ازهمکاری فرماندارشهرستان قدس، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران شهرستان قدس و شورای اسلامی و شهرداری شهرقدس و اداره اوقاف شهرستان قدس در اعزام راهیان نور دانش آموز تقدیر و تشکر کرد.


 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 24 بهمن 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قدس
  • تعداد بازدید 8