En
تاریخ : پنجشنبه 29 اسفند 1398
کد 5857

نیک افشار رییس بهزیستی شهرستان قدس: تاکنون هیچ مورد مبتلا به بیماری کرونا در مراکز سالمندان، معلولین و مراکز اقامتی دیده نشده است

طی ابلاغی به کلیه مراکز خصوصی تحت نظارت آنها موظف به ضدعفونی مراکز شدند و همچنین تا اطلاع ثانوی پذیرش افراد جدید در مراکز خصوصی ممنوع اعلام شد
رئیس اداره بهزیستی شهرستان قدس در این خصوص گفت: طی ابلاغی به کلیه مراکز خصوصی تحت نظارت آنها موظف به ضدعفونی مراکز شدند و همچنین تا اطلاع ثانوی پذیرش افراد جدید در مراکز خصوصی ممنوع اعلام شد و ملاقات خانواده ها در مراکز نیز ممنوعیت دارد.
 
وی تصریح کرد: طی هماهنگی های صورت پذیرفته ستاد بهزیستی قدس و ساختمان اورژانس احتماعی نیز ضدعفونی شد و همچنین پرسنلی که علائم سرماخوردگی دارند از استعلاجی استفاده نموده و از طریق دورکاری به وظایف خود رسیدگی کردند.
 
 نیک افشار گفت: همه مددجویان مراکز، مسئولین مراکز و پرسنل بهزیستی در سامانه سلامت ثبت نام داشته تا در صورت داشتن علائم بیماری کرونا از طریق این سایت و شبکه بهداشت به وضعیت آنها رسیدگی شود.
 
 وی خاطر نشان کرد: تخصیص اتاق قرنطینه در مراکز یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته در مراکز بود تا موارد مشکوک به سرماخوردگی در آنجا قرار گیرند تا از طریق شبکه بهداشت و اورژانس رسیدگی های لازم صورت پذیرد و همچنین تاکیدهای لازم در خصوص تغذیه مددجویان و بهداشت آنها به مراکز انجام شد.
 
 گفتنی است تهیه سبد کالا و ارسال آن به مددجویان و تهیه مواد ضدعفونی کننده و ارائه آن به مراکز خصوصی از دیگر اقدامات صورت گرفته در این خصوص بود.
 
این مقام مسئول تصریح کرد: بلافاصله بعد از اعلام بروز کرونا در کشور کمیته مدیریت بحران تشکیل شد و طی ابلاغی از سوی اینجانب دکتر مرجان فیاض مقدم به عنوان رییس این کمیته منصوب و اقدامات لازم انجام شد.
 
 وی ضمن عرض تبریک به مناسبت سال جدید به جامعه هدف که شامل معلولین، سالمندان، معتادین بهبود یافته و... می باشد از آنها در خواست نمود در ایام عید در خانه بمانند و با توجه به ریسک بالای این گروه به هیچ عنوان از منزل خارج نشده و دید و بازدید عید را امسال نداشته نباشند.
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 29 اسفند 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قدس
  • تعداد بازدید 10