En
تاریخ : يکشنبه 10 فروردين 1399
کد 5883

مشارکت اجتماعی طلاب شهرقدس برای جلوگیری از شیوع کرونا

فعالیت‌های جهادی طلاب مدرسه علمیه باقرالعلوم (ع) شهرستان قدس در مبارزه با ویروس منحوس کرونا تشریح شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس، زینب سلیمان‌پور، مدیر مدرسه علمیه حضرت باقر العلوم (ع) با اشاره به کمک‌های طلاب در روزهای کرونایی و کمک به جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: در هفته‌های اخیر که کشورعزیزمان مانند دیگر کشورهای جهان درگیر اپیدمی ویروس کرونا شده است حوزه علمیه باقرالعلوم علیه السلام نیز سعی کرده با اقدامات مختلف و کمک رسانی به شهروندان در این زمینه رسالت خود را به نحو احسن انجام دهد و در این زمینه از هیچ کوششی دریغ نکند.

وی در ارتباط با اقدامات حوزه علمیه حضرت باقرالعلوم علیه‌السلام شهرقدس گفت: در این راستا با اعلام فراخوانی، اقدام به جمع آوری مبالغ نقدی از طلاب و خانواده‌های آن‌ها برای ذبح قربانی به جهت دفع بلا و بیماری از جامعه با مشارکت ستاد اقامه نماز جمعه شهرستان شد که در نتیجه آن پنج راس گوسفند ذبح و گوشت آن میان خانواده‌های نیازمند توزیع شد.

مدیر مدرسه علمیه حضرت باقر العلوم علیه‌السلام افزود: جمع آوری کمک‌های نقدی برای خرید اقلام بهداشتی و ضدعفونی با همکاری ستاد محرومیت زدایی شهرستان قدس و به جا آوردن نماز و روزه استیجاری و قرائت قرآن کریم توسط طلاب و اختصاص هزینه آن به خرید اقلام بهداشتی و مواد اولیه تهیه ماسک و همچنین ایجاد کارگاه خانگی دوخت ماسک توسط حداقل ۱۵ نفر از طلاب با مشارکت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان و تهیه بسته‌های مواد غذایی و اقلام بهداشتی توسط دانش آموختگان با کمک خیرین و توزیع میان شهروندان از دیگر اقدامات طلاب بوده است.

وی در ارتباط با فعالیت‌های مجازی طلاب عنوان کرد: طلاب توانمند با تولید محتوا، کلیپ و عکس نوشته درجهت تزریق امید در جامعه و تشویق و ترغیب مردم برای در خانه ماندن و انتشار آن‌ها در گروه‌ها و کانال‌ها و شبکه‌های مجازی تلاش می‌کنند. و مربیان «طرح امین» نیر با اجرای مسابقه، سرگرمی و پاسخگویی به سئوالات و همچنین تشویق در مشارکت گروهی و صمیمانه در جهت کمک به خانواده‌های نیازمند در شب عید فعالیت دارند.

سلیمان‌پور با اشاره به نقش مشاوران حوزه در کاهش استرس ناشی از تبعات در روزهای کرونایی و اهمیت سلامت طلاب و خانواده‌های آن‌ها، بیان داشت: پویش مردمی «من هم درخانه می‌مانم» که در شهرستان قدس به جهت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا راه اندازی شده است نقش اثرگذاری بر اطلاع رسانی و آگاهی مردم دارد.

وی تصریح کرد: برگزاری اعتکاف مجازی و ارائه شبانه‌روزی برنامه‌های متنوع مذهبی و عبادی در این گروه و ختم دسته جمعی اذکار و ادعیه جهت رفع بلا و گرفتاری در کشور از دیگر اقدامات حوزه علمیه باقرالعلوم علیه‌السلام در این خصوص بود است.

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 10 فروردين 1399
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قدس
  • تعداد بازدید 154