En
تاریخ : سه شنبه 31 تير 1399
کد 6174

با همکاری بنیاد برکت؛ 43 طرح روستایی در رشته گلیم‌بافی در شهرستان قدس اجرا شد

رئیس اداره میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی شهرستان قدس گفت: با هماهنگی ایجاد شده توسط فرماندارقدس با بنیاد برکت، 43 طرح روستایی در رشته گلیمبافی در جلسات کارشناسی بررسی و مورد موافقت قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس، صیاد جعفری‌فرد رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان قدس در این خصوص گفت: مبلغ دو میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای این طرح‌ها، از محل اعتبارات بنیاد برکت پرداخت شده است.

وی عنوان کرد: در سه ماهه اول سالجاری، 55 طرح روستایی و شهری در خود اشتغالی مستقل و پشتیبان در حوزه صنایعدستی شهرستان قدس با اشتغال‌زایی برای 85 نفر ایجاد شده است.
 
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان قدس گفت: افراد شاغل در طرح‌های صنایعدستی این شهرستان مبلغ شش میلیارد و 200 میلیون ریال تسهیلات بانکی دریافت کردند.
 
وی در ادامه افزود: مبلغ چهار میلیارد و 200 میلیون ریال نیز برای تعداد 12 طرح خود اشتغالی مستقل و پشتیبان در رشته‌های صنایعدستی با تصویب در کارگروه اشتغال شهرستان توسط بانک‌های عامل پرداخت شد.
 
جعفری‌فرد بیان کرد: این در حالی است که تعداد متقاضیان تسهیلات بانکی عموماً در حوزه خود اشتغالی در رشته گلیم‌بافی بیش از 300 نفر بوده که امیدواریم در ماه‌های آینده با تصویب در کارگروه اشتغال شهرستان مبالغ قابل توجه دیگری برای توسعه رونق و اشتغال در حوزه صنایعدستی مصوب و پرداخت شود.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 31 تير 1399
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قدس
  • تعداد بازدید 11