En
تاریخ : سه شنبه 20 مهر 1400
کد 7104

اطلاعات ثبت وقایع حیاتی در برنامه ریزی کلان نقش اساسی دارد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار قدس با اشاره به ثبت وقایع حیاتی و لزوم همکاری و پیگیری مصوبه‌های مرتبط به آن گفت: باید تلاش کرد تا در ثبت به موقع وقایع حیاتی و کاهش و افزایش آمار به دست آمده فرهنگ سازی شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس؛ سومین جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان در سال ۱۴۰۰ به ریاست محسن نیکخواه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار قدس و با حضور ادارات و ارگان های مرتبط در محل سالن جلسات فرمانداری قدس برگزار شد.

محسن نیکخواه ضمن تاکید بر جایگاه مهم موضوع ثبت وقایع حیاتی، اظهار داشت: ثبت وقایع حیاتی 4 مولفه مهم جوامع بشری اعم از تولد، ازدواج، طلاق و مرگ و میر را رقم می زند که اگر بدرستی و دقیق صورت گیرد ماحصل آن می تواند در سیاستگذاری های خرد و کلان کشور موثر واقع گردد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار قدس ضمن بیان اینکه مکانیزم ثبت وقایع حیاتی یک نوع داده های مطلوبی تولید می کند که دگرگونی و تغییر و تحولات جمعیتی را تحلیل می کند، افزود: براساس نتایج آماری و تحلیلهای ثبت وقایع حیاتی می توان برنامه ریزی ها و تصمیم سازی های درستی را در حوزه های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی انجام داد.

وی بیان کرد: اگر ورودی اطلاعات ثبت وقایع حیاتی بدرستی و در زمان خود صورت گیرد، یک آمایش جمعیتی در کل جامعه انجام می شود که بر این اساس طلاق و ناهنجاری های اجتماعی ناشی از آن بدرستی آسیب شناسی می گردد، ازدواج، تولد و مرگ و میر نیز مورد تجزیه و تحلیل منطقی قرار می گیرد و تصمیم سازی ها در همان شاخصها انجام می شود.

  نیکخواه ضمن تاکید بر اینکه یکی از شاخص های مهم ثبت وقایع حیاتی ثبت به موقع آن وقایع است، افزود: شهرداری، دهیاران و اعضای شورای اسلامی شهر و روستا می بایست درخصوص ثبت این وقایع در سطح شهر و روستا حساسیت و برنامه ریزی لازم را داشته باشند و با ثبت احوال شهرستان همکاری نمایند.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 20 مهر 1400
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قدس
  • تعداد بازدید 24