برگزاری ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران مشترک با شهرستان قدس

ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران مشترک با شهرستان قدس با حضور استاندار تهران، فرماندار قدس، نماینده مردم قدس، شهریار و ملارد در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی در سالن جلسات دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس برگزار شد.

  • کد خبر: 323060
  • تاریخ خبر: پنج‌شنبه 30 دی 1400 - 21:58

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس، وحید گلی‌کانی در ستاد تسهیل و رفع موانع  تولید استان تهران مشترک با شهرستان قدس با اشاره به تعداد مراکز صنفی و صنعتی در شهرقدس بیان کرد: شهرقدس به دلیل همجواری با کلان شهر تهران و کرج دارای مراکز تولیدی بسیاری می‌باشد به طوری که هزار  و 600 مرکز تولید و صنفی در بخش صنعت فعالیت می‌کند.

وی افزود: شهرقدس دارای دو شهرک صنعتی  غیردولتی قدس و گلبرگ-زاگرس است که با هسته مرکزی شهر ارتباط دارد و کلیه زیرساخت‌های موجود شهری پیوست با این شهرک‌ها می‌باشد .


فرماندار قدس درخصوص مشکلات بخش صعنت این شهر گفت: در شهرک‌های صنعتی با مشکل صدور مجوز به منظور توسعه مواجه هستیم چراکه بخشی از زمین‌های خالی موجود در اختیار شهرداری است همچنین با توجه  به مصوبه شهرک‌های صنعتی و اراضی خالی که هیچ ساخت و سازی نباید صورت گیرد شاهد دوگانگی در صدور مجوزها مواجه می‌باشیم.

گلی‌کانی گفت: از دیگر مشکلات  می‌توان به تبدیل پروانه صنفی به صنعتی   اشاره کرد که در سال 99 این امر مصوب شد و باتوجه به امتیازاتی که در این حوزه وجود دارد می‌بایست موانع موجود هرچه سریعتر برطرف شود.


مقام عالی دولت در شهرستان افزود: شهرک‌های صنعتی پیوست شهرستان است و زمانی در حریم بخشداری و شهرداری بود و در بخش توزیع درامدی با چالش مواجه شده است.

وی در رابطه با مشکلات شهرک صنعتی گلبرگ-زاگرس گفت: در مصوبه اصلی شهرک صنعتی گلبرگ-زاگرس  مساحت آن 211 هکتار تعیین شده ولی  در تجدید نظر  119 هکتار مصوبه شده و عوامل شهرک خواستار تجدید نظر در این مورد نسبت به توسعه می‌باشند.


فرماندار شهرستان قدس تصریح کرد: موضوع اسناد مالکیتی از مشکلاتی مشترک در حوزه شهری و صنعتی می‌باشد که این امر شرکتها را با چالش 
برای ارائه تضمن به منظور دریافت وام و دیگر موارد مواجه کرده است  

وحید گلی‌کانی افزود: حدود 30 شرکت قطعات خودروی با چندین هزار نیروی انسانی در این جا مستقر است که با چالش‌های جدی مطالبات از شرکت‌های خودروسازی مواجه می‌باشند.

وی در پایان اظهار داشت: در مجموعه هفت جوی شرکت های متعددی مستقر می‌باشند که می‌بایست نسبت به مشکلات بستر حریم رودخانه اقداماتی صورت گیرد.