دوره آموزشی مباني محيط زيست و مدیریت پسماندها به مناسبت گراميداشت هفته زمين پاك در شهرستان قدس برگزار شد.
دوره آموزشی مباني محيط زيست و مدیریت پسماندها

دوره آموزشی مباني محيط زيست و مدیریت پسماندها به مناسبت گراميداشت هفته زمين پاك در شهرستان قدس برگزار شد.

  • کد خبر: 328407
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 7 ارديبهشت 1401 - 10:48

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قدس از برگزاری دوره آموزشی مباني محيط زيست و مدیریت پسماندها به مناسبت گراميداشت هفته زمين پاك در شهرستان قدس خبر داد.

رضا شايسته با اعلام این خبر گفت: این دوره در راستای پیشبرد اهداف زیست محیطی و با توجه به جایگاه تأثیرگذار آموزشگران در عرصه آموزش و تنوير افكار عمومي و با همکاری شركت كاج سبز برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه این کارگاه آموزشی با موضوع مباني محيط زيست و مديريت پسماندها ویژه مديران و پرسنل شركت كاج سبز و توسط مدرسان اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران به مدت دو ساعت برگزار شد، افزود: در این دوره كه با هدف نيل به امر "پسماند صفر" و شعار "كاهش پلاستيك" برگزار شد، موضوعاتی از قبیل: تشريح انواع پسماندها، كاهش پسماند توليدي، روش هاي نوين مديريت پسماند، قوانين مديريت پسماندها و آئين نامه هاي اجرايي و سایر مفاهیم محیط زیستی تدريس شد.

شايسته در پایان اظهار داشت: موضوع آموزش مفاهیم محیط زیستی در واحدهاي صنعتي، مراكز آموزشي و محیط های اجتماعی دیگر امری مهم برای رشد و ارتقاء فرهنگ زیست محیطی جامعه است و این اداره از طرح های پیشنهادی برای پیشبرد اهداف آموزش محیط زیست استقبال خواهد کرد.