فرماندار قدس؛
حل مشکلات پیش‌رو نیازمند صبر شکیبایی شهروندان است

فرماندار قدس به همراه رئیس اداره صنعت، معدن وتجارت و بازرسین مربوطه به منظور بررسی قیمت اقلام و جلوگیری از گران‌فروشی از واحدهای صنفی این شهرستان بازدید به عمل آورد.

  • کد خبر: 329473
  • تاریخ خبر: پنج‌شنبه 22 ارديبهشت 1401 - 18:12

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس، وحید گلی‎‌کانی با اشاره به نحوه واریز نوبت جدید یارانه‌ها بیان کرد: در نوبت جدید واریز یارانه‌‌ها، خانوار‌های مشمول به 9 دهک تقسیم شد که توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابلاغ گردید و مبالغ مشخصی هر ماه به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود.

وی ادامه داد: از سیاست‌های دولت برای اجرای یارانه ارز ترجیحی، کاهش و رفع فقر مطلق، کاهش فاصله طبقاتی، بازتوزیع یارانه کالاهای اساسی  و دیگر موارد می‌باشد که به استناد جزء 1 بند ص تبصره 1 قانون بودجه سال 1401 در حال انجام است.

فرماندار شهرستان قدس افزود: در سنوات گذشته ارز 4200 به منظور تامین اقلام اساسی، جلوگیری از افزایش قیمت در اختیار تجار مختلف قرار داده شد، اما با گذشت زمان نه تنها در راستای تامین نیاز جامعه  و بازار عرضه نشد بلکه به مباحث غیرضروری پرداخته شد.

این مقام مسئول عنوان کرد: قیمت کالا‌‌های اساسی از سوی دولت اعلام شده است و تغییر قیمت کالا‌ها  توسط فروشنده‌ها قابل توجیح نیست چراکه هرگونه افزایش قیمت بدون تصویب ستاد تنظیم بازار ممنوع است و فروشنده‌ها می‎‌بایست طبق قیمت اعلام شده، اقلام را در اختیار شهروندان قرار دهند.

 

مقام عالی دولت در شهرستان قدس گفت: شهروندان شهرستان قدس هیچ نگرانی در رابطه با کمبود اقلام اساسی نداشته باشند چراکه کالا در بازار موجود است اما با کمی صبر و شکیبایی از مشکلات پیش‌رو جلوگیری می‌شود.

لازم به ذکر است، در این گشت نظارتی از فروشگاه‌ها ی زنجیره‌ای،محل توزیع مرغ‌های منجمد تنظیم بازار و مرغ‌های گرم همچنین محل توزیع روغن ونانوایی‌های سطح شهر و با واحدهای صنفی که اقلام را با قیمت بیشتر عرضه می‌کردند، برخورد قانونی لازم صورت پذیرفت.