فرماندار قدس؛
لزوم راستی آزمایی آمار اشتغال شهرستان قدس

دومین نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان به ریاست فرماندار قدس و با حضور مدیر کل دفتر هماهنگی و امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری تهران، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران و دیگر مسئولین در سالن جلسات این فرمانداری برگزار شد.

  • کد خبر: 331581
  • تاریخ خبر: يکشنبه 29 خرداد 1401 - 08:45

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس، وحید گلی‌کانی در دومین نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان با اشاره به  ارتقا اشتغال و خط تولید مراکز تولیدی بیان کرد: عزم جدی‌‌ای در بدنه دولت سیزدهم به منظور افزایش اشتغال شکل گرفته است، بدین منظور در شهرستان قدس نیز در راستای ارتقا این حوزه و خط تولید بعضی از مراکز نسبت به پشتیبانی مراکز مربوطه اقداماتی مطلوبی در دست انجام است.

وی در خصوص راستی آزمایی آمار اشتغال شهرستان افزود: یکی از دغدغه‌های موجود در حوزه اشتغال، راستی آزمایی بودن آمارها است، این در حالی است که در سنوات گذشته برش‌های شهرستانی بعضی از دستگاه‌ها خارج ظرفیت و قوانین بود.


فرماندار شهرستان قدس در رابطه کاهش آمار خطا در حوزه اشتغال شهرستان ادامه داد: سهمیه شهرستان در سامانه رصد 4 هزار نفر در سه ماه اول بوده که با هم‌پوشانی دستگا‌های اجرائی و همکاری شرکت‌ها در بخش خصوصی، همچنین واحدهای صنفی این آمار فراتر رفته و به نوعی با انجام این برنامه ضریب خطای آمار ارائه شده حوزه اشتغال نزدیک به صفر شده است.

مقام عالی دولت در شهرستان قدس گفت: می‌بایست اقداماتی در خصوص اصلاح فرهنگ اشتغال انجام شود و از مشاغل پشت میزنشینی فراتر رود درحال حاضر صنعتگران ما در شهرستان آمادگی خود را در راستای جذب نیرو در این حوزه اعلام کرده‌اند اما با کاهش نیروی کار مواجه است که یکی از عوامل این موضوع نبود آموزش مناسب و برون‌سپاری آموزش‌های رایگان در فنی و حرفه‌ای است که نیازمند تقویت است.

گلی‌کانی عنوان کرد: برای اولین بار در سطح کشور اولین پروانه صنفی به صنعتی صادر شد این درحالی است که حدود 160 تا 200 پروانه صنفی موجود است که نیازمند تبدیل وضعیت است  درحال حاضر نیز 2 پروانه دیگر صادر و 8 پرونده تشکیل شده است که امید است بتوانیم با ادامه این روند شاهد تغییری در این حوزه باشیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه عدم اطلاع رسانی مناسب منجر به وجود مشکلاتی در حوزه اشتغال شده است، افزود: ظرفیت اشتغال در حوزه بخش خصوص مهیا است و استفاده از این حوزه بسته به نگاه مدیران دولتی می‌باشد و متاسفانه در راستای عدم اطلاع رسانی مناسب در این حوزه با مشکلاتی نیز مواجه شده‌ایم که نیازمند فعالیت است.

 فرماندار شهرستان قدس اظهار داشت: در حوزه بیمه بیکاری باید آسیب شناسی مجددی صورت گیرد، امید است در آینده شاهد رفع معضل بیکاری باشیم و بسته‌های فرهنگی حوزه اشتغال و مشاغل باید به سمتی رود که افراد جویای کار نسبت به آن با اشتیاق برخورد نمایند.